Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencja Moody's obniżyła rating Cypru

0
Podziel się:

Kraj trafił też na listę obserwowanych, z możliwością dalszego spadku zaufania.

Agencja Moody's obniżyła rating Cypru
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Rating obligacji rządowych Nikozji spadł do Baa3 z Baa1, a rating krótkoterminowy do Prime-3 z Prime-2. Kraj trafił też na listę obserwowanych, z możliwością dalszego spadku zaufania.

Zdaniem agencji jest duże prawdopodobieństwo, że w 2012 r. cypryjskie banki będą potrzebować rządowego wsparcia z powodu spodziewanych dużych odpisów wynikających z zaangażowania w greckie obligacje. Wsparcie to będzie miało wyraźnie negatywny wpływ na wskaźniki zadłużenia.

O ratingach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t180078.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/agencje;podtrzymaly;najwyzszy;rating;dla;efsf,248,0,954616.html) Dostali najwyższy rating od wszystkich agencji _ To wyraz zaufania pokładanego w strategii, która przywróci stabilność finansową _ - skomentował szef EFSF.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t130639.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moodys;planuje;obnizke;perspektywy;ratingu;polski,189,0,943037.html) Agencje nie śpią. Polska też zagrożona obniżką ratingu Agencja Moody's może obniżyć ocenę kredytową polskiej gospodarki - informuje jeden z analityków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t97458.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unijny;komisarz;chce;zakazac;ratingow;to;one;pogarszaja;sytuacje;krajow,45,0,942637.html) Przez ratingi jest gorzej. Trzeba ich zakazać Michel Barnier proponuje, by - w razie konieczności - zabronić agencjom publikowania ocen wiarygodności kredytowej pogrążonych w kryzysie krajów UE - pisze Financial Times Deutschland.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)