Notowania

media
01.02.2018 13:05

Agora się odchudza. Do 23 marca pracę straci co szósty zatrudniony w "druku"

Wydawca "Gazety Wyborczej" zwolni pół setki pracowników. Winą obarcza słabą sprzedaż usług poligraficznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maszewski/Reporter)
Zwolnienia mają się zakończyć do 23 marca

Zarząd notowanej na warszawskiej giełdzie Agory po raz kolejny zmuszony jest do redukcji zatrudnienia. W czwartek ogłosił, że - w ramach działań restrukturyzacyjnych - planuje przeprowadzenie zwolnień w segmencie Druk - w Grupie Agora, Agora S.A. i spółce Agora Poligrafia. Między 21 lutego a 23 marca pracę straci do 53 pracowników, czyli 16,3 proc. zatrudnionych w "druku".

Jak tłumaczy spółka, restrukturyzacja wynika ze "spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset, w których specjalizują się drukarnie Grupy Agora".

Zobacz też: "Wolny piąteczek" od pracy? Trwają prace nad przepisami

- Trend ten wynika w dużej mierze z kondycji rynku prasowego w Polsce, którego uczestnicy są głównymi nabywcami usług realizowanych w tej technologii - czytamy w komunikacie.

Zarząd Agory zwrócił się w czwartek do związku zawodowego działającego przy spółce i rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji w sprawie zwolnień. Zapowiedział też, że powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych ma się pojawić po zakończeniu konsultacji ze związkiem zawodowym działającym przy spółce oraz z radą pracowników. Będą w nim zawarte informacje o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia, która w całości obciąży wynik spółki i Grupy Agora w pierwszym kwartale 2018 r.

Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe spółki i Grupy Agora zostaną podane w sprawozdaniu finansowym za pierwszy kwartał 2018 r.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM. Agora jest współwłaścicielem kanału telewizyjnego Metro na ósmym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej oraz kanału Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.

Tagi: media, technologie, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2018

ta wiadomosc to..miód na moje serce..

01-02-2018

SebastianHurra ! I to się nazywa dobra informacja ! Czekamy na dalszy upadek !

01-02-2018

KlapaBardzo dobra wiadomość

Rozwiń komentarze (35)