Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

Agora się odchudza. Do 23 marca pracę straci co szósty zatrudniony w "druku"

35
Podziel się:

Wydawca "Gazety Wyborczej" zwolni pół setki pracowników. Winą obarcza słabą sprzedaż usług poligraficznych.

Zwolnienia mają się zakończyć do 23 marca
Zwolnienia mają się zakończyć do 23 marca (Maszewski/Reporter)

Zarząd notowanej na warszawskiej giełdzie Agory po raz kolejny zmuszony jest do redukcji zatrudnienia. W czwartek ogłosił, że - w ramach działań restrukturyzacyjnych - planuje przeprowadzenie zwolnień w segmencie Druk - w Grupie Agora, Agora S.A. i spółce Agora Poligrafia. Między 21 lutego a 23 marca pracę straci do 53 pracowników, czyli 16,3 proc. zatrudnionych w "druku".

Jak tłumaczy spółka, restrukturyzacja wynika ze "spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset, w których specjalizują się drukarnie Grupy Agora".

Zobacz także: Zobacz też: "Wolny piąteczek" od pracy? Trwają prace nad przepisami

- Trend ten wynika w dużej mierze z kondycji rynku prasowego w Polsce, którego uczestnicy są głównymi nabywcami usług realizowanych w tej technologii - czytamy w komunikacie.

Zarząd Agory zwrócił się w czwartek do związku zawodowego działającego przy spółce i rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji w sprawie zwolnień. Zapowiedział też, że powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych ma się pojawić po zakończeniu konsultacji ze związkiem zawodowym działającym przy spółce oraz z radą pracowników. Będą w nim zawarte informacje o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia, która w całości obciąży wynik spółki i Grupy Agora w pierwszym kwartale 2018 r.

Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe spółki i Grupy Agora zostaną podane w sprawozdaniu finansowym za pierwszy kwartał 2018 r.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM. Agora jest współwłaścicielem kanału telewizyjnego Metro na ósmym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej oraz kanału Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(35)
mmichol
6 lat temu
pogrzeb coraz bliżej tego szmatławca. nad trumną warto będzie się uchlać z radości
dietetyk
6 lat temu
Dobrze wiedzieć, od dziś nie chodzę do kina Helios :D Czas na dietę - Grupa Agora :P
adam
6 lat temu
pierwszego powinni zwolnić Michnika z wyborczej to nawet ja bym kupował wyborczą
i tyle
6 lat temu
dajcie spokój. Jak zdechnie definitywnie, to owszem, poinformujcie
ityle
6 lat temu
dajcie spokój, jak definitywnie zdechnie to owszem, poinformujcie
...
Następna strona