Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcyza
28.11.2005 09:40

Akcyza bez zmian, w budżecie ubytek na 1,2 mld złotych

Premier Kazimierz Marcinkiewicz szacuje, że brak przewidywanej na przełom 2005/06 roku podwyżki stawki akcyzy na benzynę spowoduje ubytek w budżecie państwa w wysokości 1,2 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Kazimierz Marcinkiewicz szacuje, że brak przewidywanej na przełom 2005/06 roku podwyżki stawki akcyzy na benzynę spowoduje ubytek w budżecie państwa w wysokości 1,2 mld zł. *

Premier poinformował w sobotę, że akcyza na benzynę pozostanie na dotychczasowym poziomie i rząd nie powróci do wcześniejszej stawki akcyzy sprzed września 2005 roku, kiedy były minister finansów Mirosław Gronicki obniżył ją o 25 groszy na litrze.

"To jest dla budżetu państwa ubytek około 1,2 mld zł, ale te środki finansowe ze względu na prowadzone zmiany i reformy (...) zostaną pokryte" - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej w Gorzowie premier Marcinkiewicz.

Wśród sposobów na pokrycie uszczerbku 1,2 mld zł z tytułu braku podwyżki stawki na akcyzę premier wymienił szybszą absorcję środków unijnych, wprowadzenie programu budowy dróg i autostrad oraz program mieszkaniowy, który zacznie się w 2006 roku.

"Jest jeszcze jedno źródło pokrycia tego uszczerbku, ale nie będę jeszcze o nim mówił, bo sprawa nie jest jeszcze zdecydowana. Być może w połowie przyszłego tygodnia będę mógł o tym coś więcej powiedzieć" - powiedział Marcinkiewicz.

Tagi: akcyza, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz