Notowania

giełda
01.08.2018 10:57

Dyżurna prezes Energi. Alicja Klimiuk wraca na najwyższy stołek po miesiącu przerwy

Alicja Barbara Klimiuk w zarządzie Energi jest zaledwie pięć miesięcy, ale już dwa razy zdążyła być panią prezes. Po takich doświadczeniach być może zostanie na stanowisku już na stałe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
Klimiuk już raz była prezesem Energi, więc ma doświadczenie

Zarząd Energi zdecydował, a rada nadzorcza zatwierdziła decyzję o powierzeniu obowiązków prezesa Alicji Barbarze Klimiuk po odwołaniu Arkadiusza Siwki. Przypomnijmy - Siwko rządził w spółce niecały miesiąc. Odwołano go we wtorek 31 lipca bez podania przyczyn.

Klimiuk już właściwie nawet była p.o. prezesa. Konkretnie - pełniła obowiązki od lutego do czerwca, zanim wybrano Siwkę. A "normalnie" jest wiceprezesem ds. operacyjnych i tę funkcję objęła od marca, przychodząc do spółki razem z Danielem Obajtkiem. Ten zresztą jest teraz prezesem Orlenu. Prawdziwa karuzela stanowisk w państwowych spółkach. Bardzo rozpędzona w przypadku Energi.

Zobacz też: Jaki o Obajtku: kreatywny, pracowity. "Już to udowodnił"

Klimiuk wraca, formalnie do czasu, aż wybrana zostanie kolejna osoba. Z Energą związana była zresztą od dawna. Ponad dekadę temu, w okresie konsolidacji GK Energa z Zespołem Elektrowni w Ostrołęce nadzorowała proces wydzielenia operatora systemu dystrybucyjnego, utworzenia spółki obrotu energii elektrycznej oraz restrukturyzację spółek zależnych wewnątrz GK Energa.

Potem, w latach 2008 - 2013, prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa inwestycyjnego i konsultowania raportów oddziaływania inwestycji na środowisko.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie ddzi ostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, energetyka, eng, energa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2018

Kartofel a nie ziemniakPycha i Szmal to zakała naszej gospodarki !!!

01-08-2018

PZPR+Tylko stołki się liczą.

01-08-2018

PiSikosy+Ile odpraw wypłaciła ENERGA pociotom z partyi ?

Rozwiń komentarze (10)