Notowania

Handlarze alkoholem na cenzurowanym fiskusa. Łatwiej mogą stracić koncesję

Nie tylko zabezpieczenie granic przed przemytem alkoholu, ale i kontrole funkcjonariuszy KAS, straży miejskiej i inspektorów handlowych w hurtowaniach i sklepach mają pomóc w walce z szarą strefą. Sprzedaż poza kasą fiskalną automatycznie pozbawi sprzedawcę koncesji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAS)
Krajowa Administracja Skarbowa ma zyskać również wsparcie innych służb.

Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianą kodeksu karnego skarbowego. Nowe przepisy mają m.in. wprowadzić mechanizmy przyśpieszające kontrole wyrobów akcyzowych, w tym alkoholu – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Krajowa Administracja Skarbowa ma zyskać również wsparcie od innych służb. Kontrole legalności sprzedaży z użyciem kasy fiskalnej mogliby przeprowadzać bowiem również strażnicy miejscy i i kontrolerzy z Państwowej Inspekcji Handlowej.

Projekt zakłada również, że razie stwierdzenia sprzedaży alkoholu poza kasą fiskalną sprzedawca z automatu traciłby koncesję – pisze "DGP".

Resort rozważa również uszczelnienie granic pod kątem kontrabandy i przemytu – podaje dziennik. Zamierza wzmocnić służby przez inwestycje w sprzęt. W ciągu dwóch lat KAS ma otrzymać 6 stacjonarnych skanerów do prześwietlania pojazdów i dwóch mobilnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: kas, alkohol, kontrabanda, kasa fiskalna, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2018

ert6za komuny tak samo bylo....tylko ceny autogazu nie podnosili-bo wiedzieli,ze Polacy biedni pis nie ma zachamowan w parciu na kase...jak kler katolicki

10-10-2018

76trb7j75jevje75Stracą koncesje to państwo straci wpływy. Brawo fiskus. Tak trzymać. Niech rząd wprowadza daniny, czy jak to nazwą po swojemu.

10-10-2018

alinazabierac ,wrzucac do lochulamac kolem przecie na plusy musi byc chocby po trupach

Rozwiń komentarze (55)