Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alkomaty w samochodach? Polacy nie są temu chętni

0
Podziel się:

Za dobry pomysł tę propozycję rządu uznało 35 proc. ankietowanych.

Alkomaty w samochodach? Polacy nie są temu chętni
(arnoaltix/iStockphoto)

Nieco ponad połowa pytanych Polaków (51 proc.) popiera zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. Zdecydowana większość krytycznie oceniła jednak inną propozycję rządu. 61 proc. badanych uważa, że posiadanie alkomatu w każdym samochodzie to zły pomysł.

Najnowszy sondaż TNS Polska dla _ Wiadomości _ TVP1 dotyczył proponowanego przez rząd zaostrzenia kar oraz wprowadzenia obowiązku posiadania alkomatu.

Na pytanie: _ czy uważa Pan(i), że proponowane przez rząd zmiany w prawie przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków powodowanych pod wpływem alkoholu _? - twierdząco odpowiedziało 51 proc. respondentów, z czego 16 proc. - zdecydowanie tak.

Odmiennego zdania było 39 proc. badanych. 4 proc. nie słyszało o proponowanych zmianach, a 6 proc. ankietowanych trudno było się ustosunkować do pytania.

_ Wiadomości _spytały także o obowiązek posiadania alkomatu w każdym samochodzie. Za dobry pomysł tę propozycję rządu uznało 35 proc. pytanych Polaków. Na _ nie _ była jednak większość. _ Raczej nie _ odpowiedziało 28 proc. pytanych, a 33 proc. było zdecydowanie przeciwnych. 5 proc. badanych nie miało zdania.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 9-10 stycznia na próbie 1000 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)