Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Allegro uruchamia obsługę przez WhatsApp. Nowy kanał kontaktu z pracownikami serwisu

7
Podziel się:

Firma chce być obecna nie tylko w z góry określonych przez nią kanałach, ale także wchodzić w inne, naturalne dla klientów i sprzedawców kanały komunikacji.

Od 1 sierpnia Allegro pokieruje nowy prezes. To były menedżer Amazona.
Od 1 sierpnia Allegro pokieruje nowy prezes. To były menedżer Amazona. (KAROL SEREWIS)

Allegro uruchomiło obsługę przez WhatsApp, popularną aplikację na smartfony. Na kanale będzie można na bieżąco poprosić o wsparcie w zakupach i sprzedaży, zapytać o aktualne akcje promocyjne czy też o zasady działania Allegro.

Oficjalny kanał do komunikacji z obsługą Allegro został uruchomiony w czwartek. Kanał jest zarejestrowany pod numerem 573 449 254. Trzeba go wyszukać w WhatsAppie i wtedy można nawiązać rozmowę z pracownikiem Allegro.

- Otwieramy nowy kanał komunikacji z klientami i sprzedawcami przy pomocy wiadomości tekstowych, bo widzimy, że są oni coraz aktywniejsi w zyskującej popularność aplikacji - mówi Jakub Kłoczewiak z Allegro - To kontynuacja zmian, jakie od wielu miesięcy przeprowadzamy w obsłudze klientów - dodaje.

Jak przekonuje, firma chce być obecna nie tylko w z góry określonych przez nią kanałach, ale także wchodzić w inne, naturalne dla klientów i sprzedawców kanały komunikacji. - Dziś otwieramy kanał tekstowy w WhatsApp, ale w przyszłości możliwe jest, że uruchomimy w tej aplikacji także kanał głosowy - zapowiada.

Z należącej do Facebooka aplikacji korzysta średnio 4,5 miliona Polaków miesięcznie.

Wideo: p olski e-commerce za granicą

W regulaminie Allegro pojawiła się niedawno klauzula gwarantująca firmie prawo do filtrowania wiadomości użytkowników. Allegro twierdzi, że chodzi o bezpieczeństwo. Niektórzy prawnicy uważają jednak, że to naruszenie tajemnicy korespondencji.

Chodzi o art. 13 pkt 5, który mówi, że "Allegro.pl zastrzega sobie prawo do filtrowania i zatrzymywania wiadomości wysyłanych przez użytkowników w ramach narzędzi udostępnionych w Allegro, w szczególności, jeśli mają charakter spamu, zawierają treści naruszające niniejszy regulamin lub w inny sposób zagrażający bezpieczeństwu użytkowników".

W praktyce oznacza to, że korzystając z wewnętrznego komunikatora, musimy się liczyć z faktem, że nasza korespondencja będzie kontrolowana. Allegro wyjaśnia, że specjalne narzędzie wychwytuje słowa kluczowe, a nadawca w razie wstrzymania informacji otrzymuje informację z podaniem przyczyny.

Allegro zapewnia, że nie narusza tajemnicy korespondencji, bo użytkownicy, akceptując regulamin, godzą się na ingerencję w ich wiadomości.

Od 1 sierpnia Allegro pokieruje nowy prezes. Francois Nuyts na tym stanowisku zastąpi Przemysława Budkowskiego, który liderem polskiego rynku e-commerce kierował od 2011 roku. Nuyts odpowiadał dotychczas za operacje Amazon w Europie Południowej, ostatnio jako wiceprezes i dyrektor zarządzający tej firmy w Hiszpanii i Włoszech.

Masz newsa? Podziel się nim przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Piotrek75
5 lata temu
To teraz wszystko będzie Facebook wiedział :) Dziwię się, że ludzie z tego korzystają... Przecież ta apka jest za darmo bo sprzedaje dane użytkowników!
Pat
5 lata temu
rozpada sie przemysl naftowy w wenezueli no i nam sie dostaje podwyzkami cen paliw
Antylegrowicz
5 lata temu
Jedyny kanał jakiego brakuje to kanał do szamba i spłukać to jedno wielkie badziewie którego ostatnim ulubionym słowem jest wyraz podwyżka dopłata i tak dalej
china
5 lata temu
co to jest allegro?....
Dziwne
5 lata temu
Dziwna decyzja. WhatsApp został zakupiony przez Facebook-a i będzie teraz elementem ich maszyny szpiegowskiej, która robi się coraz bardziej zaborcza i zaawansowana. Ludzie będą z tej platformy odchodzić do bezpiecznych alternatyw, jak Telegram. Nie wiem po co firma inwestuje czas i koszty w integrację z przegraną platformą, zamiast w przyszłościową.