Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Allianz się kurczy. Zapowiada zwolnienia

0
Podziel się:

Grupa zamierza zmniejszyć liczbę swoich oddziałów, bo niskie stopy procentowe w strefie euro i wymagania urzędów regulacyjnych wpływają negatywnie na jego działalność.

Allianz się kurczy. Zapowiada zwolnienia
(PAP/EPA)
bEUfBSQB

Allianz SE w Niemczech się kurczy. Firma zamierza zmniejszyć liczbę swoich oddziałów, bo niskie stopy procentowe w strefie euro i wymagania urzędów regulacyjnych wpływają negatywnie na działalność ubezpieczyciela.

Allianz zamierza ograniczyć liczbę swoich placówek do 60 z 88. Chce też zwolnić 360 pracowników, głównie z funkcji zarządzających i wsparcia - podaje Allianz w komunikacie.

Działania te zostaną zakończone do stycznia 2016 r. Allianz szacuje, że zaoszczędzi dzięki temu rocznie 40 mln euro.

bEUfBSQD

Allianz SE to niemiecka firma ubezpieczeniowa notowana na giełdzie we Frankfurcie nad Menem. Wchodzi w skład indeksu DAX.

Allianz działa w 70 krajach na całym świecie i obsługuje 78 mln klientów, świadcząc im usługi z zakresu ubezpieczeń majątkowych, życiowych oraz zarządzania aktywami. W niektórych krajach spółka prowadzi także działalność bankową.

Mimo tej ekspansji, to Niemcy są dla Allianz najważniejszym regionem pod względem klientów, sprzedaży i zysku. W ub.r. wniosły 27 proc. składek grupy z ubezpieczeń majątkowych i 36 proc. z ubezpieczeń na życie i zdrowotnych.

Oddział niemiecki odnotował 6,8 proc. wzrost sprzedaży, do 29,9 mld euro. Zysk operacyjny zmniejszył się o 21 proc., do 1,6 mld euro z powodu roszczeń z tytułu powodzi i gradobicia. W 2011 r. Allianz postawił sobie cel wzrostu składek z niemieckiego oddziału ubezpieczeń majątkowych i osobowych do 9,5 mld euro do 2014 r. z 9 mld euro.

bEUfBSQJ

Grupa planuje zmniejszyć koszta do 26 proc. przychodów ze składek, z 27,8 proc., aby poprawić współczynnik łączony do 95 proc., z poziomu 102,9 proc. w 2011 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska minister o płacy w Niemczech Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie mogą sobie nawzajem narzucać standardów socjalnych - uważa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak.
Kłopoty wielkiego banku. Zwolni 20 tys. osób? Nazwa HSBC pojawia się też teraz w związku z aferą korupcyjną i transferem gigantycznych łapówek, w którą są zamieszani przedstawiciele FIFA.
Ważna decyzja w sprawie opłat za autostrady Jean-Claude Juncker oskarża Berlin o naruszenie unijnego prawa.
bEUfBSRe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)