Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Kolejnych 425 pracowników Almy do zwolnienia. Wniosek już w urzędzie pracy

8
Podziel się:

W sumie w ciągu kilku ostatnich miesięcy Alma zgłosiła w urzędzie pracy, że zwolni ponad 2 tysiące osób.

Kolejnych 425 pracowników Almy do zwolnienia. Wniosek już w urzędzie pracy
(Piotr Hukalo / East News)

425 pracowników do zwolnienia - ogłosiła Alma. W sumie w ciągu kilku ostatnich miesięcy firma zgłosiła w urzędzie pracy ponad 2 tys. osób przeznaczonych do zwolnienia. Spółka tłumaczy to głównie redukcją nierentownych placówek handlowych sieci delikatesów.

W piątek późnym wieczorem zarząd spółki Alma Market, która jest właścicielem sieci delikatesów o tej samej nazwie, poinformowała o planowanych kolejnych już zwolnieniach grupowych.

"Procedura przeprowadzona jest w trybie ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników" - głosi komunikat.

Pracę straci 425 pracowników, o czym został już poinformowany urząd pracy. Do tego zobowiązują przedsiębiorcę przepisy. Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności.

To już co najmniej trzecie zgłoszenie dotyczące zwolnień grupowych w Almie. Pod koniec września zeszłego roku spółka informowała o redukcji 1321 etatów, a na początku listopada o następnych 383 zwolnieniach.

Mniej pracowników to mniej kosztów, a oszczędności są niesamowicie potrzebne w sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się obecnie popularna sieć marketów. Udało się wprawdzie uchronić spółce przed upadłością, ale toczy się wobec niej postępowanie sanacyjne.

Ma ono charakter podobny do dawnego postępowania upadłościowego z opcją układową. Różni się jednak tym, że nie powoduje ogłoszenia upadłości dłużnika, a przyjęcie układu następuje dopiero po wykonaniu czynności sanacyjnych. Alma liczy, że w ten sposób uda się doprowadzić do uzdrowienia sytuacji finansowej tak, by w przyszłości spółka mogła spłacić swoje zobowiązania.

Wśród wierzycieli jest m.in. największy polski bank, który domaga się zwrotu blisko 61 mln zł. Jednak Alma Market kwestionuje skuteczność wypowiedzenia umów kredytowych przez PKO i nie dokonała ich spłaty we wskazanym przez bank terminie. Spór dotyczy umów z lat 2007-2013, które dotyczyły limitu kredytowego wielocelowego i dwóch kredytów inwestycyjnych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi sieć delikatesów Alma Market oraz Krakowski Kredens. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1994 roku. W tej chwili, jak wynika z informacji na stronie Almy, sieć liczy 9 sklepów. 4 w Krakowie, 2 w Warszawie i po jednym w Gdyni, Sopocie i w Węgrzcach w Małopolsce.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
ZK590
7 lat temu
bilet " w jedną stronę" czy 500+ to nie ten wiek i możliwości. Co dalej, uwierzyć, że brakuje rąk do pracy ?
Czesław
7 lat temu
BYŁO DROGO... i za dużo ALM w sąsiedztwie tańszych marketów.
misiek
7 lat temu
bardzo często robiłem tam zakupy,byliście lepsi od "Piotra i Pawła"dziwię się zarządowi!
Greg
7 lat temu
Tak pis pomogl polskim firmom Lidl i jeronimo martins dziekujemy , danke schoon herr Kaczynski
Real
7 lat temu
Nigdy nie byłem w tym sklepie. Żaden radość dla mnie. Ani smutne.