Notowania

biznes
01-06-2018 (13:40)

Amazon otwiera magazyn w Sosnowcu. Trwa druga faza rekrutacji

Amerykański potentat handlu elektronicznego otwiera centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Zatrudni 4 tys. osób na różnych stanowiskach z kilku branż, m. in. IT, finansów, HR, logistyki i inżynierii – informuje „Dziennik Zachodni”.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LESZEK KOTARBA)
Amazon otwiera nowy magazyn w województwie śląskim. Inwestycja będzie miała duży wpływ na rozwój miasta i regionu

Amerykański potentat otwiera centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Trwa druga faza rekrutacji na różne stanowiska z kilku branż, m. in. IT, finansów, HR, logistyki i inżynierii – informuje „Dziennik Zachodni”.

Na 130 tys. metrów kwadratowych powierzchni ma być składowanych ok. 16 mln artykułów, przede wszystkim odzieży i obuwia. Mają tu być dostępne wyroby znanych marek, jak i tych mniejszych. W magazynie znajdzie się też niewielka przestrzeń na inne towary.

Firma stworzyła nowe miejsca pracy nie tylko dla osób na stanowiskach poziomu początkowego, ale również dla specjalistów w branżach IT czy finansów. Rekrutację rozpoczęto na kilka miesięcy przed oficjalnym otwarciem placówki. Do tej pory zatrudnione osoby odbywały szkolenia w innych obiektach firmy.

Na początek filia w Sosnowcu ma stworzyć ponad 1 tys. stałych miejsc pracy. Trwa właśnie druga faza rekrutacji, która przyniesie kolejny tysiąc.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji w Polsce i szukamy nowych lokalizacji. Każde nowe centrum podąża za popytem konsumenckim. Nie jest tak, że zabiera pracę innym. Do zadań centrum w Sosnowcu należeć będzie realizacja zamówień naszych klientów z Polski i Europy, którzy na naszych stronach internetowych kupują ubrania czy obuwie - mówi Marzena Więckowska, PR senior manager w Amazonie dla „Dziennika Zachodniego”.

Placówki amerykańskiej firmy znajdziemy m.in. w Poznaniu, Wrocławiu czy w Kołbaskowie k. Szczecina. W dwóch ostatnich miastach pracownicy korzystają z technologii Amazon Robotics. Dzięki niej nie muszą szukać danej półki z towarem, ponieważ ona sama do nich przyjeżdża.

- Pracownik poziomu początkowego na starcie dostanie od piętnastu złotych brutto na godzinę. Dodatkowo może on otrzymać 8-procentowy miesięczny bonus za wzorową frekwencję i punktualność. Kolejny miesięczny bonus - 7 procent - może uzyskać za produktywność całego zespołu. Łączna kwota wynagrodzenia na tym stanowisku wyniesie wtedy do 2898 złotych brutto - wyjaśnia Marta Rzetelska w rozmowie ze wspomnianą gazetą.

Zobacz też: * *Nowe przepisy utrudniają pracę sezonową cudzoziemcom. Ciężej jest im uzyskać wizy

To piąta tego typu placówka Amazona w naszym kraju. Szacuje się, że firma zainwestowała już w Polskę 3 mld zł, gwarantując dotychczasowo pracę dla ok. 9 tys. osób. Strona internetowa sklepu zaczęła działać od lipca 1995 roku.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: biznes, amazon, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2018

DDDNie wiem czy to dobry pomysł. W Polsce coraz trudniej o niewolników

01-06-2018

MarekCzyli 2000 na reke za prace jak robot z pampersem? Spoko. W niemczech to troche inaczej wyglada.

02-06-2018

Obywatel GCChyba szuka 4 tys niewolników za najniższa krajową!!!! WSTYD, że polski rząd pozwala na takie praktyki!!!!

Rozwiń komentarze (151)