Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amazon w Polsce. Za miesiąc ruszą wszystkie centra logistyczne

0
Podziel się:

Pracę w każdym z nich znajdzie dwa tysiące stałych pracowników, a około trzech tysięcy będzie zatrudnionych tymczasowo.

Centrum logistyczne w Poznaniu odebrało niedawno pierwszą dostawę towarów</br>
Centrum logistyczne w Poznaniu odebrało niedawno pierwszą dostawę towarów</br> (materiały prasowe Amazon)

W ostatnich dniach października zaczną działać wszystkie trzy centra logistyczne amerykańskiej sieci sprzedaży wysyłkowej Amazon. Pracę w każdym z nich znajdzie 2 tys. stałych pracowników, a około 3 tys. będzie zatrudnionych tymczasowo w okresie przedświątecznym.

Jak powiedział dyrektor operacyjny na Europę Środkową i Wschodnią koncernu Amazon Kerry Person, choć w planach koncernu było otwarcie w tym roku jedynie dwóch centrów w Polsce, tempo ich budowy było na tyle duże, że do końca przyszłego miesiąca zostaną uruchomione wszystkie trzy. - _ Otwarcie dwóch centrów zlokalizowanych pod Wrocławiem odbędzie się 28 października, a tego pod Poznaniem dzień później _ - poinformował Person.

W połowie września do Poznania dotarł już pierwszy transport towarów, do Wrocławia dotrze 29 września.

Kończy się też proces rekrutacyjny stałych pracowników, natomiast rozpoczyna się rekrutacja pracowników tymczasowych, którzy będą pracować w okresie przedświątecznym. Pracownicy na stanowiskach produkcyjnych w Polsce zarobią 12,5-13 zł za godzinę, podczas gdy ich koledzy w Niemczech ok. 9 euro.

_ - Naszym celem jest zaoferowanie pracownikom we wszystkich krajach pensji, która przewyższa średnią stawkę za porównywalną pracę w regionie. Ponieważ warunki na poszczególnych rynkach pracy, jak również koszty utrzymania różnią się, naturalną rzeczą jest to, że wynagrodzenia muszą być dostosowane do lokalnych potrzeb _ - wyjaśnił tę różnicę Person.

Jak twierdzi Person, Amazon postanowił otworzyć centra logistyczne w Polsce ze względu na rosnące zapotrzebowanie wśród klientów w Europie. _ - Zostaną one włączone do Europejskiej Sieci Centrów Logistycznych, przez co traktujemy je jako długoterminową inwestycję _ - powiedział. Jak dodał, nie jest planowane zamknięcie jakiegokolwiek z pozostałych centrów logistycznych w Europie.

Według Persona działalność polskich centrów Amazona będzie podobna do tych na zachodzie Europy i w USA. Różnić się będzie jedynie ich wygląd i wyposażenie, np. wszystkie centra w Polsce mają klimatyzację, co nie jest normą w centrach europejskich.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce asortyment firmy poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)