Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amazon w Polsce. Za miesiąc ruszą wszystkie centra logistyczne

0
Podziel się:

Pracę w każdym z nich znajdzie dwa tysiące stałych pracowników, a około trzech tysięcy będzie zatrudnionych tymczasowo.

Centrum logistyczne w Poznaniu odebrało niedawno pierwszą dostawę towarów</br>
Centrum logistyczne w Poznaniu odebrało niedawno pierwszą dostawę towarów</br> (materiały prasowe Amazon)
bECCYyzp

W ostatnich dniach października zaczną działać wszystkie trzy centra logistyczne amerykańskiej sieci sprzedaży wysyłkowej Amazon. Pracę w każdym z nich znajdzie 2 tys. stałych pracowników, a około 3 tys. będzie zatrudnionych tymczasowo w okresie przedświątecznym.

Jak powiedział dyrektor operacyjny na Europę Środkową i Wschodnią koncernu Amazon Kerry Person, choć w planach koncernu było otwarcie w tym roku jedynie dwóch centrów w Polsce, tempo ich budowy było na tyle duże, że do końca przyszłego miesiąca zostaną uruchomione wszystkie trzy. - _ Otwarcie dwóch centrów zlokalizowanych pod Wrocławiem odbędzie się 28 października, a tego pod Poznaniem dzień później _ - poinformował Person.

W połowie września do Poznania dotarł już pierwszy transport towarów, do Wrocławia dotrze 29 września.

bECCYyzr

Kończy się też proces rekrutacyjny stałych pracowników, natomiast rozpoczyna się rekrutacja pracowników tymczasowych, którzy będą pracować w okresie przedświątecznym. Pracownicy na stanowiskach produkcyjnych w Polsce zarobią 12,5-13 zł za godzinę, podczas gdy ich koledzy w Niemczech ok. 9 euro.

_ - Naszym celem jest zaoferowanie pracownikom we wszystkich krajach pensji, która przewyższa średnią stawkę za porównywalną pracę w regionie. Ponieważ warunki na poszczególnych rynkach pracy, jak również koszty utrzymania różnią się, naturalną rzeczą jest to, że wynagrodzenia muszą być dostosowane do lokalnych potrzeb _ - wyjaśnił tę różnicę Person.

Jak twierdzi Person, Amazon postanowił otworzyć centra logistyczne w Polsce ze względu na rosnące zapotrzebowanie wśród klientów w Europie. _ - Zostaną one włączone do Europejskiej Sieci Centrów Logistycznych, przez co traktujemy je jako długoterminową inwestycję _ - powiedział. Jak dodał, nie jest planowane zamknięcie jakiegokolwiek z pozostałych centrów logistycznych w Europie.

Według Persona działalność polskich centrów Amazona będzie podobna do tych na zachodzie Europy i w USA. Różnić się będzie jedynie ich wygląd i wyposażenie, np. wszystkie centra w Polsce mają klimatyzację, co nie jest normą w centrach europejskich.

bECCYyzx

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce asortyment firmy poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

Czytaj więcej w Money.pl

bECCYyzS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)