Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ambasador Izraela spotkał się z liderami Prawego Sektora

0
Podziel się:

Liderzy Prawego Sektora przedstawili ambasadorowi swoje poglądy na przyszłość Ukrainy. Zapewnili, że ruch opowiada się za tolerancyjną polityką w kwestiach narodowościowych.

Ambasador Izraela spotkał się z liderami Prawego Sektora
(PAP/EPA)

Ambasador Izraela w Kijowie Reuwen Dinel spotkał się z liderami ukraińskiego ultranacjonalistycznego ruchu Prawy Sektor, w tym z jego szefem Dmytrem Jaroszem; zapewnili oni dyplomatę, że ich ruch nie popiera antysemityzmu - poinformowała dzisiaj ambasada.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej ambasady Izraela, spotkanie miało miejsce wczoraj. Liderzy Prawego Sektora przedstawili ambasadorowi swoje poglądy na przyszłość Ukrainy. Zapewnili, że ruch opowiada się za tolerancyjną polityką w kwestiach narodowościowych.

Jarosz podkreślił, że Prawy Sektor nie tylko nie popierał takich negatywnych zjawisk jak antysemityzm, ale będzie je tłumił wszelkimi zgodnymi z prawem metodami. Celem ruchu jest budowa demokratycznej Ukrainy, przeciwdziałanie korupcji i równe możliwości dla wszystkich narodów i narodowości, jak też ich jedność w budowaniu państwa narodowego - przekazali liderzy Prawego Sektora.

Strony uzgodniły, że utworzą _ gorącą linię _ w celu zapobiegania prowokacjom i rozwiązywania bieżących kwestii - głosi oświadczenie ambasady.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)