Notowania

wiadomości
27.12.2012 22:41

Ambasador tańczy Gangnam Style. Dla Polski

Tadeusz Chomicki wraz z pracownicami placówki przebranymi w stroje łowickie, tańczy w wideoklipie. Tak nas promuje w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polski ambasador w Pekinie tańczący Gangnam Style to element promocji kraju - tłumaczy Ministerstwo Spraw Zagranicznych. *

Ambasador Tadeusz Chomicki wraz z pracownicami placówki przebranymi w stroje łowickie tańczy w wideoklipie do bijącego rekordy popularności na całym świecie przeboju koreańskiego rapera PSY _ Gangnam Style _.

Kierownik wydziału kultury ambasady RP w Pekinie Maciej Gaca powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Tadeusz Chomicki wykorzystując nową technologię chce budować _ pozytywny wizerunek Polski _.

Przypomina, że kraje Azji Wschodniej, w tym przede wszystkim Chiny, są ważnym rynkiem rozwoju najnowszych technologii elektronicznych i interaktywnych. Zdaniem Macieja Gacy, _ dotarcie do odbiorców za pośrednictwem tych mediów jest jednym z kluczowych zadań w budowaniu pozytywnego wizerunku Polski w Chinach _.

ZOBACZ TELEDYSK:

Ambasada RP w Pekinie dodaje, że teledysk został umieszczony na największym portalu internetowym w Chinach, który ma ponad 200 milionów odbiorców. Maciej Gaca twierdzi, że na podobny teledysk zdecydowali się również prezydent Stanów Zjednoczonych oraz minister edukacji Korei Południowej.

Jak informuje korespondent Polskiego Radia w Pekinie, w wideoklipie ambasador Tadeusz Chomicki w garniturze i okularach przeciwsłonecznych a'la _ Ojciec chrzestny _ odgrywa jedną z głównych ról. Towarzyszą mu Li Houlin - założyciel firmy _ Hiersun _ zajmującej się handlem biżuterią diamentową oraz Pan Jie Ke z klubu biznesowego Be My Guest.

W nagranie, które częściowo zrealizowano też na terenie polskiej placówki, zaangażowanych zostało kilkudziesięciu statystów. Gangnam Style tańczą przebrane w łowickie stroje pracownice ambasady. Gangnam Style tańczy też sam ambasador, miedzy innymi w klubie polo i w stajniach.
Nagranie obejrzało w ciągu doby ponad 40 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Podobno w Azji mówią o nas dobrze - _ Zainteresowanie Polską jest wyraźnie większe niż na przykład na szczycie Azja-Europa w Pekinie kilka lat temu _ - mówi Tusk.
Chiński gigant chce wejść na polski rynek Jeden z największych koncernów budowlanych na świecie zaczynał w Azji i Afryca. - _ Uważamy, że to dobry moment, by wejść na rynek europejski _ - powiedział Wang Xiaoguang, wiceprezes CCCC International.
Sikorski skłoni Chiny do współpracy? - _ Zapowiedź chińskich inwestycji w wysokości 500 mln dolarów i wzrost wymiany handlowej do 100 mld dolarów w 2015 roku to widoma oznaka docenienia naszego regionu _ - stwierdził polski minister.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz