Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amber Gold kusił odsetkami bez ryzyka. KNF mówi, jak nie inwestować

0
Podziel się:

Kiedy mamy pieniądze chcemy mieć jeszcze więcej - często nie licząc się z prawami rynku.

Amber Gold kusił odsetkami bez ryzyka. KNF mówi, jak nie inwestować
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Kiedy mamy pieniądze chcemy mieć jeszcze więcej - często nie licząc się z prawami rynku. W ostatnich dniach ogromne stresy przeżywają klienci Amber Gold.

Zainwestowali pieniądze - a w piątek zastali zamknięte drzwi biur firmy. Jak mówią inwestorzy Amber Gold - skusiły ich perspektywy zysków. Firma wydawała im się wiarygodna m.in. dlatego, że publikowała reklamy na pierwszych stronach największych gazet.

POSŁUCHAJ, CO MÓWIĄ KLIENCI AMBER GOLD:

- _ Można skutecznie sprawdzić wiarygodność firmy, która oferuje zyski z inwestycji. _
_ Pierwszym miejscem do którego powinni zaglądać przyszli inwestorzy, jest rejestr ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego _ - mówi przedstawiciel KNF Łukasz Dajnowicz: - Są firmy, co do których są watpliwości, czy nie prowadzą działalności bankowej bez licencji - mówi i dodaje, że na liście tzw. ostrzeżeń publicznych publikowanej przez Komisję jest 16 podmiotów. Zdaniem Dajnowicza firmy, które zbierają depozyty i działają w ten sposób są nie tylko nieprzejrzyste, ale z punktu widzenia klienta potencjalnie groźne, bo oszczędności nie są zabezpieczone środkami z bankowego funduszu gwarancyjnego.

Warto też zastanowić się, czy wiarygodne są obietnice wysokiego zysku z odsetek - zaleca Łukasz Dajnowicz. - _ Wyższe zysk to wyższe ryzyko. Nie ma czegoś takiego jak kilkunastoprocentowy zysk bez ryzyka. Wystarczy to porównać z oprocentowaniem lokat bankowych i obligacji i sama stawka powinna budzić nasze wątpliwości - _ mówi przedstawiciel KNF.

W piątek prezes spólki Amber Gold poinformował, że firma nie może wypłacić pieniędzy swoim klientom z powodów technicznych. Komisja Nadzoru Finansowego od 2009 roku ostrzegała w sowim rejestrze przed inwestowaniem za pośrednictwem spółki Amber Gold.

Komisja Nadzoru Bankowego w sprawie Amber Gold W 2009 roku zawiadomiła też prokuraturę o swoich wątpliwościach, czy działalność prowadzona przez firmę jest zgodna z prawem.

Czytaj więcej w Money.pl
Amber Gold nie wypłaca pieniędzy klientom Prezes spółki o swoje problemy oskarża ABW i KNF, które jego zdaniem miały działać w zmowie i prowadzić tajną akcję "Ikar".
KNF ostrzega przed tą spółką. Słusznie? Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że umieściła spółkę Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)