Notowania

wiadomości
26.03.2017 19:09

American Jewish Committee otwiera biuro w Warszawie

Izraelczycy chcą intensywniej niż dotychczas promować swój kraj w Polsce. Biuro w Warszawie otwiera jutro wpływowa organizacja American Jewish Commitee. Amerykańscy Żydzi chcą pokazywać wizerunek Izraela jako młodego, dynamicznego i zróżnicowanego społeczeństwa, które nie będzie kojarzyć się wyłącznie z Holokaustem i konfliktami zbrojnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MENAHEM KAHANA)

Żydzi z USA chcą intensywniej niż dotychczas promować swój kraj w Polsce. Biuro w Warszawie otwiera jutro wpływowa organizacja American Jewish Committee. To jedna z największych żydowskich organizacji lobbingowych.

Amerykańscy Żydzi chcą pokazywać wizerunek Izraela jako młodego, dynamicznego i zróżnicowanego społeczeństwa, które nie będzie kojarzyć się wyłącznie z Holokaustem i konfliktami zbrojnymi.

Organizacja będzie działać głównie z dyplomatami i organizować konferencje. Choć ma swoje korzenie w Ameryce, chce włączyć się w kampanię wizerunkową, którą od kilku lat prowadzą władze Izraela.

Szefowa AJC w Europie Simone Rodan Benzaquen mówi Polskiemu Radiu, że organizacja chce pokazywać Izrael jako kraj młody, zróżnicowany i wysoko rozwinięty technologicznie.

- Izrael jest bardzo dynamicznym krajem, jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie, z bardzo młodym społeczeństwem, z mnóstwem start-upów. Nie wiem, czy korzystacie w Polsce z Waze, aplikacji do nawigacji w telefonie. Waze został stworzony właśnie przez Izraelczyków - mówi Benzaquen.

Warszawskie biuro będzie jednocześnie główną siedzibą organizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. - Wybraliśmy Polskę po pierwsze dlatego, że zajmuje centralne miejsce na mapie regionu. Rozmiar kraju, jego siła, rozwinięte życie społeczności żydowskiego, które jest częścią Polski, a także to, że większość Amerykańskich Żydów ma swoje korzenie właśnie w Polsce - także odegrało rolę - dodaje Simone Rodan Benzaquen.

Izraelska organizacja podkreśla, że wspólne korzenie i historia czasów Holokaustu i II wojny światowej są ważną częścią polsko-izraelskich stosunków. Jednak jak mówią przedstawiciele AJC, chodzi o to, by nie zamykać się wyłącznie na historii i polityce.

American Jewish Committee to jedna z najstarszych na świecie żydowskich organizacji lobbingowych. Powstała w 1906 roku na wieść o pogromach Żydów w Rosji. Swoją główną siedzibę ma w Nowym Jorku.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2017

nie ślepyRaczej niech się zawijają z Polski i nie zapomną zabrać swoich korzeni!

27-03-2017

yuyuOni beda nas tak kochac, jak tasiemiec uzbrojony swojego zywiciela.

27-03-2017

VIGGENWYSTARCZY ŻE OD DZIESIĘCIOLECI UCZĄ ICH ŻE SKORO HOLOKAUST BYŁ NA ZIEMIACH POLSKICH TO ODPOWIADAJĄ ZA NIEGO POLACY A AGENCI MOSADU CHRONILI ICH OD … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (179)