Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykańskie embargo dla Kuby zostanie zniesione?

0
Podziel się:

Zaapelowali o to przywódcy krajów członkowskich Wspólnoty Karaibskiej.

Premier Antiguy i Barbudy i prezydent Kuby
Premier Antiguy i Barbudy i prezydent Kuby (PAP/Marek Zakrzewski)
bETRiYsB

Zaapelowali o to przywódcy krajów członkowskich Wspólnoty Karaibskiej (CARICOM), którzy zebrali się w Hawanie. Zakaz, który trwa już 54 lata określony został _ absurdalnym _. Kuba nie jest członkiem CARICOM.

Szczyt przywódców 15 krajów członkowskich CARICOM, organizacji powstałej w 1973 r. na podstawie układu z Chaguaramas, ma na celu zintensyfikowanie współpracy wewnętrznej oraz między tą organizacją a Kubą.

_ - Podtrzymujemy nasze poparcie dla Kuby w kwestii embarga Stanów Zjednoczonych wobec tego kraju _ - powiedział podczas uroczystości powitania na lotnisku w Hawanie premier Antiguy i Barbudy Gaston Browne. _ - Apeluję do prezydenta Obamy aby niezwłocznie zniósł to absurdalne embargo _ - dodał.

bETRiYsD

Minister spraw zagranicznych Trynidadu i Tobago Winston Dookeran podkreślił, że zarówno szczyt w Hawanie jak i zaproszenie Kuby na Szczyt Obu Ameryk, który ma się odbyć w kwietniu w Panamie, odzwierciedla _ całkowitą integrację Kuby na półkuli zachodniej _.

Stany Zjednoczone i Kuba nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od 1961 r. W 1962 r. Waszyngton wprowadził embargo na handel z komunistyczną Kubą.

Czytaj więcej w Money.pl
Pół wieku sankcji. Kuba szacuje straty W najnowszym raporcie rządu w Hawanie, przygotowanym dla Narodów Zjednoczonych czytamy, że koszt embarga w ciągu ostatnich 50 lat, wyniósł ponad 116 miliardów dolarów.
Amerykanie opuszczą Afganistan? Jednak nie Żołnierze ci mogą pozostać w tym kraju jeszcze przez pierwsze miesiące 2015 roku.
Miliardy odszkodowań pogrążą układ między USA i Unią? Zebrano już ponad milion podpisów przeciwko porozumieniu.
bETRiYte
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)