Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

AmRest chce przenieść siedzibę do Hiszpanii. To tam będzie płacił podatki

23
Podziel się:

AmRest chce przenieść siedzibę statutową z Polski do Hiszpanii. Jeśli do tego dojdzie, to tam będzie płacić podatki. Zamierza też wejść na giełdę w którymś z krajów Europy Zachodniej, pozostając jednocześnie na warszawskim parkiecie.

Biurowiec przy Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, w którym mieści się obecna siedziba AmRestu
Biurowiec przy Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, w którym mieści się obecna siedziba AmRestu (Marek BAZAK/EAST NEWS)

W wyniku przeniesienia powstanie nowa siedziba spółki w Hiszpanii, która jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem grupy - podaje AmRest. "Przeniesienie do Hiszpanii i notowanie na giełdzie papierów wartościowych w Europie Zachodniej spowodują, że akcje spółki będą notowane w euro, które jest walutą silną i dobrze rozpoznawalną na międzynarodowych rynkach finansowych" - czytamy w komunikacie.

Spółka liczy, że zyska dzięki temu dostęp do nowych możliwości finansowania i szerszy dostęp do międzynarodowych rynków kapitałowych. Chce też zwiększyć rozpoznawalność marki.

Po przeniesieniu spółka stanie się rezydentem podatkowym w Hiszpanii. Zdaniem zarządu nie powinno mieć istotnego wpływu na jej sytuację podatkową. Podobnie zmiana siedziby nie wpłynie na działalność gospodarczą obecnie prowadzoną w Polsce - ocenia AmRest.

"Mając powyższe na uwadze, zarząd uważa, że przeniesienie i utworzenie nowej siedziby w Hiszpanii jest logicznym kolejnym krokiem na drodze rozwoju spółki" - podkreśla spółka.

Zobacz także: Zobacz najciekawsze fakty o GPW:

Przeniesienie nie będzie też miało wpływu na notowanie akcji spółki na GPW, która pozostanie dla AmRestu głównym rynkiem. Przeniesienie nie będzie też miało wpływu na kapitał zakładowy. Firma chce zakończyć przeprowadzkę do 8 lutego 2018 roku.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Jest notowana na GPW od 2005 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(23)
plkto
5 lata temu
Typowy przykład racjonalnego działania firmy na rządy PIS. to skąd będzie rząd brał na 500+? Przecież trzeba zabrać od pięciu aby dać jednemu. Kto wierzy ze rząd daje jest burakiem !!! Rząd tylko może zabrać aby dać drugiemu!
f34f234f
5 lata temu
proste, przestaniemy jesc kfc i pizzahut :))
dxxsfd
5 lata temu
To ja nie bbędę stołowal w ich restauracjach
Mariusz Blasz...
5 lata temu
Podziękujcie PIS za zwiększenie maksymalnie ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej. Urzędy skarbowe szukające non stop haków, spadająca złotówka, wreszcie zniszczenie systemu prawnego i sądy na zawołanie polityczne. Zastanówcie się potem czy w takich warunkach ryzykowalbyscie swój mld bizness?
Hmmm
5 lata temu
Bo w Polsce skończyły im się zwolnienia podatkowe..
...
Następna strona