Notowania

Adamczyk: jeśli znajdą się pieniądze, powstaną Koleje Dużych Prędkości

Jeśli znajdą się pieniądze, w Polsce powstaną Koleje Dużych Prędkości - zapowiada minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Linia ma łączyć Warszawę z Łodzią, Kaliszem, Poznaniem i Wrocławiem. Pociągi rozwijałyby na trasie prędkość 350 kilometrów na godzinę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Jeśli znajdą się pieniądze, w Polsce powstaną Koleje Dużych Prędkości - zapowiada minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Linia ma łączyć Warszawę z Łodzią, Kaliszem, Poznaniem i Wrocławiem. Pociągi rozwijałyby na trasie prędkość 350 kilometrów na godzinę.

Zdaniem ministra, z technicznego punktu widzenia projekt jest realny. Zaznaczył, że nasi inżynierowie są w stanie stworzyć odpowiednie projekty, a firmy budowlane mogą je zrealizować. Minister przyznał jednak, że na razie nie ma źródeł finansowania inwestycji. Podkreślił, że jeśli się znajdą, projekt będzie można realizować.

O Kolejach Dużej Prędkości mówił już na początku listopada 2016 r. wicepremier Mateusz Morawiecki: - Ministerstwo infrastruktury pracuje nad tymi kolejami. Przed rokiem 2020 chcemy zaproponować pewien wariant ich rozwoju.

W 2008 roku Polskie Linie Kolejowe ogłosiły postępowanie na tak zwane studium wykonalności KDP. Pod koniec 2011 r. ówczesny minister transportu Sławomir Nowak zamroził wszelkie prace nad KDP do 2030 r., jednak trzy lata później Polska zgłosiła projekt Kolei Dużych Prędkości do planu inwestycyjnego Komisji Europejskiej.

Tagi: andrzej adamczyk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2017

wscieklyZnajda sie pieniadze ale jak powiekszycie zadluzenie bo narazie to w budzecie straszna dziura ktora chca ukryc zeby spoleczenstwo sie nie sprzeciwialo … Czytaj całość

07-01-2017

rok2017Skoro o pieniądzach mowa. Edward Gierek, gospodarka nakazowo - rozdzielcza i 49 województw. Mówi wam to coś? Ilość urzędników w Polskiej … Czytaj całość

07-01-2017

OBSERWATORRNękanie czytelników tego typu ,, planami " to świadome manipulowanie wyobrażnią. Decydenci doskonale wiedza , iż bez pieniedzy UNIJNYCH nasz kraj … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (251)