Notowania

wiadomości
09-09-2005 (16:07)

Andrzej Pisalnik laureatem Nagrody imienia Dmitrija Zawadzkiego

Nieformalny rzecznik Związku Polaków na Białorusi Andrzej Pisalnik jest jednym z laureatów Nagrody imienia Dmitrija Zawadzkiego. Nagroda jest przyznawana dziennikarzom pracującym na Białorusi przez pierwszy kanał rosyjskiej telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Andrzej Pisalnik, były redaktor naczelny "Głosu znad Niemna", dziennikarz białoruskiej gazety "Pahonia" i współpracownik "Rzeczpospolitej", znalazł się w gronie laureatów nagrody wśród kilku innych dziennikarzy, między innymi korespondentki telewizji REN-TW Jeleny Sław i dziennikarza "BDG. Diełowoj Gaziety" Siergieja Sacuka. Nagroda zostanie wręczona już po raz piąty. W tym roku ceremonia odbędzie się 16-go września, w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Dziennikarzy w Mińsku.
Dmitrij Zawadzki - białoruski operator rosyjskiej telewizji ORT - został porwany 7-go lipca 2000-go roku. Do dziś nie wiadomo, co się z nim stało. Białoruski sąd uznał dwóch byłych funkcjonariuszy służb specjalnych za winnych porwania i skazał ich na wieloletnie więzienie. Jednak proces nie dał odpowiedzi na pytanie, co się stało z Zawadzkim.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie