Notowania

al-kaida
10.10.2011 18:54

Anwar al-Awlaki nie żyje. Al-Kaida potwierdza

Globalny terrorysta ścigany przez siły specjalne USA zginął w Jemenie zaatakowany przez bezzałogowe samoloty CIA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Muhammad ud-Deen/CC/Wikipedia)

Al-Kaida na Półwyspie Arabskim (AQAP) potwierdziła śmierć urodzonego w USA muzułmańskiego duchownego Anwara al-Awlakiego, który zginął 30 września w Jemenie w ataku samolotów bezzałogowych CIA.

_ Potwierdzamy śmierć bohaterskiego mudżahedina, szejka Abu Abdula Rahmana Anwara bin Nassera al-Awlakiego _ - poinformowała AQAP na stronie internetowej, na którą powołuje się SITE, amerykański ośrodek monitorowania stron internetowych islamistów.

W ubiegłym roku władze Stanów Zjednoczonych napiętnowały Awlakiego jako _ globalnego terrorystę _. Więcej niż raz był celem akcji sił specjalnych USA, mających pełnomocnictwa do zabicia go ze względu zarówno na rolę, jaką odgrywał w radykalizowaniu angielskojęzycznych muzułmanów, jak i na jego domniemaną rolę w organizowaniu zamachów na cele amerykańskie.

Wywiad USA uważał go za _ szefa operacji zewnętrznych _ Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, uważanej za najbardziej niebezpieczne odgałęzienie tej terrorystycznej siatki.

Według przedstawiciela amerykańskich władz, obok planowania ataków przeciwko USA Awlaki _ publicznie wzywał do ataków na obywateli i interesy USA na całym świecie oraz wzywał do aktów przemocy przeciwko tym arabskim rządom, które uważał za działające przeciwko Al-Kaidzie _.

Więcej o walce z Al-Kaidą czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zginal;kolejny;z;przywodcow;al-kaidy,245,0,923637.html) Zginął kolejny z przywódców Al-Kaidy Ataku na terytorium Jemenu dokonały samoloty bezzałogowe amerykańskich sił powietrznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t79412.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chcial;wysadzic;pentagon;i;kapitol;fbi;udaremnila;zamachy,115,0,922227.html) Przygotowywał powtórkę z WTC. Mają go Aresztowany przez agentów FBI mężczyzna jest również podejrzewany o współpracę z Al-Kaidą w przygotowywaniu zamachów na żołnierzy USA stacjonujących za granicą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;al-kaidy;w;pakistanie;zabity;przez;usa,228,0,910564.html) To wylęgarnia terrorystów. Zabili szefa Al-Szahri został zabity w Waziristanie, na obszarach plemiennych na północnym zachodzie Pakistanu.
Tagi: al-kaida, anwar al-awlaki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz