Notowania

apec
11.11.2009 11:01

APEC: Kryzys się nie skończył

Przedstawiciele państw Azji i Pacyfiku: Wzrost zależy od zwiększenia wolności handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ministrowie państw Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) ostrzegli, że oznaki poprawy koniunktury gospodarczej na świecie są tylko przejściowe, a przyszły wzrost zależy od zwiększenia wolności handlu oraz udoskonalenia sieci bezpieczeństwa socjalnego w Azji.

Na zdjęciu sekretarz stanu USA Hillary Clinton i minister spraw zagranicznych Singapuru George Yeo.

Ministrowie finansów i spraw zagranicznych państw APEC uczestniczą w Singapurze w dorocznym spotkaniu, które jest poświęcone poprawie sytuacji gospodarczej oraz kwestiom regionalnego bezpieczeństwa i polityki.

ZOBACZ TAKŻE: Walka z kryzysem pochłonęła już 10,8 biliona dolarów
Kryzys gospodarczy _ bynajmniej się nie skończył _ - ostrzegł minister spraw zagranicznych Singapuru George Yeo, apelując o szersze otwieranie rynków przez poszczególne państwa. _ Mamy obecnie do czynienia z postępującym protekcjonizmem. To bardzo niebezpieczne _ - powiedział dziennikarzom po roboczym śniadaniu z udziałem ministrów.

Jak zaznaczył, ministrowie zgodzili się, że osłabnięcie kryzysu jest przejściowe, a poprawa sytuacji gospodarczej niepewna.

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zaapelowała o postępy w kwestii walki z globalnym ociepleniem oraz o popchnięcie reżimu wojskowego Birmy ku demokracji.

Głównym tematem rozmów była jednak gospodarka. Prezes amerykańskiej Izby Handlu Thomas J. Donohue przyznał, że _ rozwijanie wolnego handlu na obszarze Pacyfiku może być siłą sprzyjająca poprawie koniunktury gospodarczej, doprowadzić do powstania bardzo potrzebnych miejsc pracy oraz postępu gospodarczego i społecznego zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych _.

O kryzysie w Money.pl
*Beżowa Księga Fed. Są pozytywne sygnały * Koniunktura się stabilizuje lub nawet poprawia - ocenia amerykański bank centralny.
*Koniec kryzysu? Coraz więcej bankructw w Niemczech * W czerwcu niewypłacalność ogłosiło 2788 niemieckich firm.
*Czarna wizja Greenspana. Będzie kolejny kryzys * Były szef Fed uważa, że kolejne krachy będą miały inny charakter od obecnego.
*EBC i OECD korygują prognozy. Kryzys ustępuje szybciej? * PKB gospodarek OECD skurczy się o 3,7 proc. W strefie euro o 4,1 proc.
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: apec, singapur, kryzys, konferencja, azja, pacyfik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz