Notowania

wypadek
28.10.2012 07:38

Argentyna: Zawalił się supermarket, pięć osób nie żyje

Trzy osoby są nadal zaginione, a 17 odniosło obrażenia. Akcja ratownicza potrwa jeszcze cały dzisiejszy dzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MATI SUBAT)

Co najmniej pięciu osób zginęło i 17 odniosło obrażenia, gdy w mieście Neuquen na południu Argentyny zawalił się dach supermarketu - poinformowały argentyńskie władze. Ratownicy poszukują jeszcze trzech zaginionych.

_ - Do tej pory wyciągnięto trzy ciała, dwa inne odkryto wczoraj wieczorem i nadal trwają poszukiwania trójki zaginionych _ - powiedział przedstawiciel władz prowincji Gabriel Gastaminza cytowany przez agencję Telam.

Wśród zaginionych jest dwójka dzieci w wieku dwóch i pięciu lat, które towarzyszyły swej krewnej. Zgon opiekunki potwierdzono.

Do katastrofy doszło w piątek wieczorem - w porze, gdy sklep był pełen klientów i tuż przed jego zamknięciem z powodu zawalenia się w pobliżu innej stawianej budowli. Wypadek budowlany w sąsiedztwie osłabił konstrukcję dachu.

Obecnie ruiny supermarketu przeszukuje ponad 100 ratowników. Akcja poszukiwawcza - jak zapewniają władze - potrwa jeszcze co najmniej 1 dzień.

Liczące około 300 tys. mieszkańców Neuquen, największe w Patagonii, to ośrodek przemysłu rolniczego, wydobycia gazu i ropy oraz turystyki. To także centrum administracyjne prowincji o tej samej nazwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuchł gaz. 26 osób nie żyje, są też ranni Zabici to czterej pracownicy oraz 22 robotników kontraktowych - precyzowało przedsiębiorstwo.
Amerykański przywódca miał wypadek Przywódca większości demokratycznej w Senacie USA Harry Reid, został w piątek ranny w wypadku samochodowym w rejonie Las Vegas, w stanie Newada.
Tragiczny wypadek. Problem na ważnej drodze Jedna osoba zginęła w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych i cysterny w miejscowości Łochynia w powiecie częstochowskim.
Tagi: wypadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz