Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
23.04.2011 10:25

Armia Kaddafiego wycofuje się. Nocny nalot na Trypolis

Wojska dyktatora dostały się pod ostrzał sił powstańczych w czasie wycofywania się z Misraty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ranny żołnierz libijskich sił reżimowych, schwytany przez powstańców w Misracie, powiedział, że armia Muammara Kaddafiego dostała rozkaz wycofania się z miasta, o które od tygodni toczą się zaciekłe walki. *Z kolei W nocy z piątku na sobotę i w sobotę nad ranem samoloty NATO dokonały nalotów na centrum stolicy Libii - Trypolisu - poinformowało biuro prasowe rządu libijskiego. Atakowane były m. in. cele w pobliżu kompleksu budynków Bab al-Azizjah będących rezydencją Kaddafiego.*

- _ Powiedzieli nam, że mamy się wycofać _ - oświadczył żołnierz Chaled Dorman. Inny wojskowy potwierdził agencji Reutera, że władze straciły kontrolę nad Misratą.

Kolejny żołnierz relacjonował, że armia Kaddafiego dostała się pod ostrzał sił powstańczych w czasie wycofywania się z miasta rano.

Do tamtejszego szpitala trafiło łącznie 12 rannych żołnierzy sił reżimowych.

Misrata, ostatnie duże miasto na zachodzie kraju pozostające w rękach rebeliantów, od prawie dwóch miesięcy jest areną walk. Międzynarodowy Czerwony Krzyż alarmował w ostatnich dniach, że mieszkańcom oblężonego miasta brakuje wody pitnej, leków i materiałów opatrunkowych.

ZOBACZ NAGRANIE Z WALK ULICZNYCH W MISRACIE (Russia Today):

Kilka godzin wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Libii Chaled Kaim mówił, że libijska armia może zaprzestać walk z rebeliantami w Misracie ze względu na ataki NATO i wycofać się z miasta, aby umożliwić lokalnym plemionom przejęcie ciężaru walk.

*Nalot na stolicę *

Według rzecznika rządu Mussy Ibrahima, trzy osoby poniosły śmierć wskutek nocnych nalotów sił NATO na Trypolis. Dodał, że bomby spadły na parking położony w bezpośrednim sąsiedztwie rezydencji pułkownika Kaddafiego

Przebywający w Trypolisie zagraniczni dziennikarze nie mogli potwierdzić tych informacji, ale informowali o przelotach samolotów, eksplozjach i syrenach karetek.

Wcześniej libijska telewizja al-Dżamahirija informowała, że w nocy z czwartku na piątek dziewięć osób zginęło podczas bombardowania przez siły NATO Syrty, rodzinnego miasta przywódcy Libii Muammara Kadafiego.

Amerykański senator John McCain wezwał w piątek w Bengazi Stany Zjednoczone do uznania powstańczej Narodowej Rady Libijskiej jako _ prawdziwego głosu narodu libijskiego _. Podkreślił, że powstańcy _ zasłużyli sobie na to prawo _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t137923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/drony;zlamia;opor;kaddafiego,110,0,816750.html) Drony złamią opór Kaddafiego? Stany Zjednoczone zaczynają wykorzystywać uzbrojone samoloty bezzałogowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t137834.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ban;ki;mun;wzywa;kaddafiego;nie;zabijajcie,249,0,816633.html) Ban Ki Mun wzywa Kaddafiego: Nie zabijajcie Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał w czwartek władze Libii, by _ zaprzestały walczenia i zaprzestały zabijania ludzi _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t137824.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojska;rzadowe;zabily;dwoch;dziennikarzy,225,0,816097.html) Wojska rządowe zabiły dwóch dziennikarzy Kilka godzin po śmierci brytyjskiego fotoreportera Tima Hetheringtona zmarł drugi dziennikarz - Amerykanin Chris Hondros.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz