Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
14.01.2014 07:17

Armia ma zamawiać pojazdy wojskowe "made in China"

Takie polecenie wydał chiński prezydent Xi Jinping siłom zbrojnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/CC/Erin A. Kirk-Cuomo)

Chiński prezydent Xi Jinping polecił siłom zbrojnym, by przy zamawianiu pojazdów wojskowych wybierano sprzęt produkcji krajowej; działania takie mają przynieść oszczędności i wesprzeć rodzimą produkcję - poinformowały państwowe media.

Notę z odpowiednią decyzję wydano wczoraj wieczorem. Rozporządzenie, zaaprobowane przez Xi i wydane przez sztab chińskiej armii oraz departamenty polityczne, logistyki i uzbrojenia, stanowi, że wydatki sił zbrojnych powinny być ściśle kontrolowane, a proces budżetowania ulepszony - poinformowała oficjalna agencja prasowa Xinhua.

Zakup nowych pojazdów wojskowych ma się odbywać przez scentralizowany system. Celem rozporządzenia ma być _ promowanie oszczędności i zmniejszenie marnotrawstwa w armii oraz siłach policyjnych _.

To kolejne takie posunięcie po zakazaniu w kwietniu 2013 roku umieszczania wojskowych tablic rejestracyjnych na luksusowych samochodach, w większości zagranicznych marek. Wojskowe tablice, często wręczane w charakterze upominków czy drobnych korzyści, zapewniały kierowcom wiele przywilejów.

Urzędnikom rządowym już wydano polecenia, by jeździli krajowymi samochodami, jak limuzyny marki Hongqi (czerwona flaga). Modelem Hongqi H7 jeździ minister spraw zagranicznych Wang Yi - zapewniło MSZ.

Prezydent Chin Xi Jinping, który stoi również na czele Centralnej Komisji Wojskowej, zapowiedział oszczędności w administracji i walkę z korupcją na wszystkich szczeblach władzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja i Chiny bliskie nowej umowy gazowej Rosyjski Gazprom i chiński CNPC są bliskie zawarcia porozumienia, na mocy którego odbiorcy we wschodnich Chinach będą otrzymywać gaz z Rosji za 470 dolarów za 1000 metrów sześciennych - informują rosyjskie media.
Dlaczego miasto płonęło przez 9 godzin? Po katastrofalnym pożarze w zabytkowym tybetańskim mieście Dukezong okazało się, że nie działał tam system przeciwpożarowy.
Chiński milioner chce kupić New York Times Dorobił się milionów na wywożeniu odpadów i gruzu z rozbiórek budynków w Chinach. Teraz chce wejść w branżę medialną.
Żądania Chin na kolejnym morzu. Tym razem... Tym razem chodzi o obszar na Morzu Południowochińskim, na którym znajdują się nie tylko bogate łowiska, ale również prawdopodobnie duże złoża gazu i ropy.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz