Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rydzyk będzie musiał oddać miliony? Uruchomienie art. 7. będzie miało konsekwencje

722
Podziel się

Czy przez działania Prezesa i rządu PiS, Ojciec Dyrektor będzie musiał oddać 3 mln zł.?

Czy przez działania Prezesa i rządu PiS, Ojciec Dyrektor będzie musiał oddać 3 mln zł.?
Czy przez działania Prezesa i rządu PiS, Ojciec Dyrektor będzie musiał oddać 3 mln zł.? (Andrzej Hulimka/REPORTER)
bDIYMxxN

Komisja Europejska może już w przyszłym tygodniu uruchomić wobec Polski artykuł 7. Traktatu o Unii Europejskiej. Choć sam w sobie nie oznacza nałożenia sankcji, może jednak być podstawą do zakwestionowania dotacji z EU. Jakich? Na przykład 3 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego na szkolenia sędziów i prokuratorów, które pozyskała uczelnia o. Tadeusza Rydzyka.

- Po uruchomieniu art. 7 unijnego traktatu może się okazać, że zostaną zakwestionowane fundusze europejskie jako wątpliwe z perspektywy praworządności. Unia przy rozliczaniu może nie uznać tych wydatków - potwierdziła ekspertka prawa europejskiego Renata Mieńkowska-Norkiene z Instytutu Nauk Politycznych w rozmowie z Radiem ZET.

To oznacza, że 3 mln złotych, które pozyskała toruńska uczelnia słynnego Ojca Dyrektora - Tadeusza Rydzyka, będą musiały zostać zwrócone.

bDIYMxxP
Zobacz także: Tak rząd wspiera Rydzyka. Miliony dla spółek:

Prawnicy i eksperci Komisji Europejskiej będą w środę 20 grudnia analizować przegłosowane przez Sejm w cieniu odwoływania Beaty Szydło i namaszczania nowego premiera Mateusza Morawieckiego ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Wówczas to podejmie decyzje w kwestii zastosowania art. 7.

Nad Polską zbierają się czarne chmury już od blisko dwóch lat, kiedy to w styczniu 2016 po raz pierwszy w historii, Komisja Europejska uruchomiła mechanizm monitoringu ochrony państwa prawnego. Ten jednak określany był mianem systemu wczesnego ostrzegania - o czym pisaliśmy w money.pl.

bDIYMxxV

Uruchomienieart. 7 Traktatu o Unii Europejskiejjest już działaniem o wiele groźniejszym, bo ostatecznie może doprowadzić do nałożenia sankcji na nasz kraj.

Oczywiście, jak tłumaczyliśmy w money.pl, od skorzystania z artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej do faktycznych sankcji z zawieszeniem w prawach głosu w Radzie włącznie, droga jest daleka. A przegłosowanie ich wprowadzenia wymaga jednomyślności, której po Wspólnocie trudno się spodziewać. Mimo tego Bruksela, wbrew niektórym opiniom, ma także inne dyscyplinujące środki, na przykład wstrzymując fundusze, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

bDIYMxyq
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(722)
Polak
3 lata temu
Czas opodatkować kościoły i zlikwidować konkordat a te miliardy dać na biednych!
piotr
3 lata temu
uwazam ze rydzyk stworzył grupe przestepcza ktora okrada polske
Artur Turowsk...
3 lata temu
Popieram opinię p. Pawła Wolskiego. Czarna mafia z watykanu powinna być na celowniku policji, ABW, prokuratur, komorników, urzędów skarbowych ! Natychmiast wkroczyć do akcji ! Zlikwidować konkordat, wyrzucić czarodziejów ze szkół, policji, wojska ! Do roboty przybłędy ! Płacić podatki naszemu krajowi ! Dosyć tego zasyfionego klechmańskiego kołchozu ! Wyrzucić biskupów z pałaców ! Natychmiast skierować tam bezdomnych, samotne matki z dziecmi i najbiedniejszych !!! NATYCHMIAST !!! JEZUS BY TAK ZROBIŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bDIYMxyr
mis 23
3 lata temu
Odebrać wszystko rydzykowi i przekazać potrzebującym
AC DC
3 lata temu
Widać znak czasu. Kiedyś duchowni pilnowali owieczki... Teraz kroją na kasę baranów....
...
Następna strona