Notowania

Asseco podpisało kolejną umowę z KRUS. 42 mln zł za czteroletni kontrakt

Nowa umowa także została podpisana na 4 lata. Jej realizacją zajmie się konsorcjum Asseco Poland oraz Asseco Data Systems.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco)
Prezes Asseco Poland Adam Góral

Asseco nadal będzie obsługiwać i rozwijać stworzony przez siebie system do obsługi rolników w KRUS. Firma właśnie wygrała kolejny czteroletni kontrakt o wartości ponad 42 mln zł.

- Na mocy podpisanego kontraktu Asseco zajmie się utrzymaniem systemu Workflow zapewniając jego nieprzerwane, bezawaryjne i bezpieczne działanie. Zadbamy także o wsparcie techniczne oraz obsługę użytkowników końcowych - wyjaśnia Witold Malina, dyrektor Pionu Rolnictwo w Asseco Poland.

Asseco Poland wykonało system Workflow dla KRUS jako zwycięzca przetargu rozstrzygniętego w 2009 roku. Projekt został sfinansowany przez Bank Światowy. System Workflow pozwolił na integrację systemów w KRUS tak, aby działały jak system centralny w całej Polsce. W 2014 roku Asseco podpisało 4 letnią umowę z KRUS na utrzymanie i rozwój tego systemu.

Wideo: Polacy nie ufają ZUS-owi, bo nie rozumieją po co jest

Nowa umowa także została podpisana na 4 lata. Jej realizacją zajmie się konsorcjum Asseco Poland oraz Asseco Data Systems.

Warto przypomnieć, że Asseco niedawno przegrało z inną polską spółką informatyczną, Comarchem, rywalizację o obsługę systemów informatycznych ZUS. Obecnie tzw. Kompleksowy System Informatyczny ZUS obsługuje spółka Asseco Poland. Zresztą kiedyś go sama stworzyła za olbrzymie pieniądze. Wkrótce ZUS i Asseco czeka rozstanie. Co najmniej na cztery lata.

- Dzięki wygranej Comarchu koszt utrzymania KSI ZUS spadnie o ponad połowę - mówiła po ogłoszeniu wyniku przetargu miesiąc temu PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Według niej, po raz pierwszy w historii można było mówić o realnej konkurencji w przetargu.

Rozwój systemu Workflow używanego przez KRUS ma polegać na wprowadzaniu wszelkich modyfikacji wynikających ze zmian przepisów prawa, realizowanych przez KRUS przedsięwzięć informatycznych oraz innych potrzeb.

Jak wyjaśnia firma, obecnie rozwiązanie Asseco wykorzystuje ponad 3 tys. pracowników KRUS w ponad 250 placówkach. Natomiast z systemu portalu eKRUS korzysta już ponad 15 tys. rolników. Witold Malina zwraca uwagę, że ich liczba "dynamicznie rośnie".

Dyrektor Pionu Rolnictwo w Asseco Poland tłumaczy, że system Workflow integruje usługi systemów dziedzinowych (np. Farmer, nSIU, czy KACHNA) służących do obsługi ubezpieczeń oraz świadczeń rolników oraz członków ich rodzi i zapewnia bezpieczną wymianę danych z instytucjami zewnętrznymi, takimi jak ZUS, NFZ, ARiMR, MRPiPS oraz Centrami Rehabilitacji Rolników.

System Workflow jest zintegrowany z innymi systemami, które wspomagają działalność KRUS: ewidencję ubezpieczonych, wypłatę świadczeń krótkoterminowych oraz przyznawanie i wypłatę świadczeń emerytalno-rentowych. Kluczowe w tym projekcie jest w związku z tym zapewnienie ciągłości wszystkich procesów, w tym terminowości i poprawności wypłat.

- Za realizację tego celu odpowiedzialny będzie zespół kompetencyjny Asseco Data Systems, który ma wieloletnie doświadczenie analityczne i projektowe przy realizacji zadań dla KRUS. Usługi wsparcia, które będziemy świadczyć dla użytkowników końcowych systemu w KRUS zrealizujemy z użyciem wielokanałowego Service-Desku - powiedział Lech Szczuka, wiceprezes Asseco Data Systems odpowiedzialny za Obszar Świadczeń Społecznych.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Firma podkreśla, że jest największym twórcą oprogramowania z polskim kapitałem. Ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kontrakty, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2018

jędruśzobaczymy ,jak będzie działał ZUS pod "opieką" Comarchu. Spadną o połowę koszty ,ale czy zadowoleni będą klienci? wątpię. Assecco to … Czytaj całość

22-05-2018

NINAa w sejmie już skończyli upadające nieboraczki? Ile kary za opuźnienia płacą???????????

21-05-2018

jabkoA Comarch ma nowy budynek w krakowskiej strefie ekonomicznej. Nie musi już wynajmować biur!

Rozwiń komentarze (3)

Wybrane dla Ciebie