Notowania

broń jądrowa
31.03.2012 16:11

Atom w Izraleu. Nie podpiszą ważnej konwencji

Izrael nie podpisze konwencji o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, dopóki nie zostanie ustanowiony trwały pokój na całym Bliskim Wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Najważniejszy dziennik izraelski _ Jedijot Achronot _ informuje na swoim portalu, że stanowisko rządu w Jerozolimie popierają w tej sprawie Stany Zjednoczone.

Według gazety nadal nie wiadomo, czy Izrael weźmie udział w międzynarodowej konferencji przeglądowej o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, która w tym roku zbierze się w Helsinkach. Rząd w Jerozolimie nie zgadza się na to, aby przedmiotem debaty były wyłącznie kwestie dotyczące Izraela, podczas gdy pomijane są zbrojenia atomowe Indii, Pakistanu i Korei Północnej.

Przedstawiciel Izraela przy ONZ Ron Prosor powiedział, że w minionych latach była już taka sytuacja, że społeczność międzynarodowa nie reagowała, gdy np. skrajne reżimy w Iraku i w Syrii przystępowały do realizacji programów atomowych. Reaktory nuklearne w obu tych krajach zniszczone zostały w nalotach przeprowadzonych przez Izraelczyków.

Czytaj więcej o broni jądrowej na świecie w Money.pl
To realny i przerażający rodzaj terroryzmu To apel o wykorzystywanie w reaktorach słabiej wzbogaconego uranu i o ukrócenie nielegalnego handlu materiałami nuklearnymi.
Obama ostrzega Iran: "Wasz czas się kończy" _ Uważam, że jest margines czasu na rozwiązanie tego w sposób dyplomatyczny, ale ten margines się wyczerpuje. _
Tagi: broń jądrowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz