Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Australia
29.05.2013 07:20

Australia: hakerzy z Chin wykradli plany wywiadu

W efekcie ataku elektronicznego wykradziono plany budowanego gmachu Australijskiej Organizacji Bezpieczeństwa i Wywiadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(zmeel/iStockphoto)

*Parlamentarzysta z Australii potwierdził, że chińscy hakerzy wykradli plany nowej kwatery głównej australijskiego wywiadu. *

Już w poniedziałek korporacja nadawcza ABC poinformowała, że w efekcie ataku elektronicznego wykradziono plany gmachu Australijskiej Organizacji Bezpieczeństwa i Wywiadu (ASIO), czyli wykańczanej właśnie nowej siedziby krajowych służb bezpieczeństwa. Celem ataku było jedno z przedsiębiorstw budowlanych uczestniczących w realizacji projektu.

Rząd w Canberrze odmówił komentowania sprawy. Premier Julia Gillard określiła doniesienia ABC jako _ nieścisłe _.

Deputowany Izba Reprezentantów (niższej izby australijskiego parlamentu) George Brandis po poufnym spotkaniu z przedstawicielami ASIO powiedział jednak w środę, że wiadomości mediów były wiarygodne.

Dziennik ABC napisał, że plany wykradziono przed 3 laty i nie ma już zagrożenia dla działalności głównej australijskiej agencji bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny i USA znowu się kłócą. Poszło o hakerów Chiny oskarżyły w środę USA o sianie niezgody w regionie dalekowschodnim i nazwały je prawdziwym imperium hakerskim w reakcji na raport Pentagonu.
Potężne instytucje w USA zagrożone przez... Chińscy hakerzy w ostatnich latach zaatakowali większość potężnych instytucji w Waszyngtonie - twierdzą eksperci, cytowani dzisiaj przez dziennik Washington Post.
To oddział hakerów. Jego numer 61398 Firma Mandiant w raporcie stwierdza, że prześledziła ponad 140 ataków na amerykańskie firmy z 20 branż, od koncernów zbrojeniowych po przedsiębiorstwa energetyczne.
Tagi: Australia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz