Notowania

Austria
08.10.2012 14:03

Austria sceptycznie wobec budżetu dla strefy euro

Dyplomaci wskazują, że debata nad tą koncepcją nasila się się w miarę zbliżania się szczytu UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SIPA/East News)

*Austria sceptycznie podchodzi na razie do koncepcji osobnego budżetu dla krajów strefy euro - oświadczyła rzeczniczka austriackiego resortu finansów, dopowiadając mailem na pytanie o stanowisko Wiednia w tej kwestii. *

_ - Ministerstwo finansów sceptycznie spogląda na centralny budżet (strefy euro). Zanim będzie sie mówić o centralnym budżecie, należałoby określić, które dziedziny w ogóle chciałoby się nim objąć _ - wskazała rzeczniczka i dodała, że bez tej wiedzy _ mówienie o budżecie z pewnością nie doprowadzi do pożądanych rezultatów _.

Propozycję budżetu dla strefy euro jako pierwszy naszkicował przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy w dokumencie rozpowszechnionym we wrześniu w ramach debaty przed szczytem 18-19 października nad tym, jak można udoskonalić unię monetarną.

Dyplomaci wskazują, że debata nad tą koncepcją nasila się sie w miarę zbliżania się szczytu UE i że opór wobec tej propozycji jest mniejszy niż wielu początkowo oczekiwało - pisze Reuters.

Według informacji _ Financial Times Deutschland _, dyplomaci dyskutujący o możliwości takiego budżetu rozważają sumę ok. 20 miliardów euro. Niemcy mocno popierają tę koncepcję jako sposób na skoordynowanie transferów między krajami członkowskimi, opowiada się też za nią Francja.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/m217201.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/budzet;europejski;dziurawy;co;sie;stalo;z;10;mld;euro,117,0,1171829.html) Co się stało z 10 miliardami euro? W UE... Sytuacja jest bardzo poważna - tak braki w tegorocznym budżecie unijnym ocenia europoseł Danuta Huebner.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/m86641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/brukseli;zabraklo;pieniedzy;prosza;o;pomoc,12,0,1171212.html) Brukseli zabrakło pieniędzy. Proszą o pomoc We wspólnej kasie nie ma funduszy na pokrycie kosztów niektórych programów. Mowa jest nawet o 10 miliardach euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug;krajowy;sa;najnowsze;dane,148,0,1171092.html) Są najnowsze dane o polskim długu Poziom długu krajowego na koniec września 2012 r. wyniósł 528,3 mld zł wobec 507,2 mld zł na koniec 2011 roku
Tagi: Austria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz