Notowania

solaris
21.12.2015 12:00

Autobusy firmy Solaris pojadą do Tel Awiwu i Nazaretu

Firma Solaris jest obecna na rynku izraelskim od 2012 roku. Do tej pory dostarczyła na tamtejszy rynek blisko 200 autobusów zarówno miejskich, jak i międzymiastowych. Tym razem Solaris zdobył kolejne trzy duże zamówienia łącznie na 110 pojazdów - podaje producent autobusów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris, materiały prasowe)

- Izrael staje się dla nas w ostatnich latach jednym z bardziej znaczących rynków eksportowych. To również zasługa naszego lokalnego partnera i dystrybutora - firmy UBSI. Nie wykluczamy też intensyfikacji naszej współpracy z firmami z Izraela w najbliższej przyszłości - powiedział Dariusz Michalak, wiceprezes zarządu Solarisa.

Pierwszy z kontraktów dotyczy dostawy 60 sztuk miejskich Solarisów Urbino 12 dla przewoźnika DAN z Tel Awiwu. Jest to jeden z największych operatorów autobusowych w Izraelu.

Druga umowa opiewa na 30 sztuk 12-metrowych autobusów Urbino, które polski przedsiębiorca dostarczy do drugiego potentata na rynku przewozów pasażerskich nie tylko w Izraelu, ale także na rynkach zagranicznych - firmy Egged. Pojazdy będą obsługiwać głównie linie miejskie w Tel Awiwie, chociaż nie wykluczone, że część z nich będzie można zobaczyć również na ulicach Jerozolimy.

Trzecie zamówienie na 20 autobusów - dziesięć międzymiastowych InterUrbino oraz dziesięć miejskich Urbino 12 - złożyła firma Afifi Group z Nazaretu.

Realizacja wszystkich trzech kontraktów, obejmujących dostawy łącznie 110 autobusów, przypadnie na okres od marca do maja 2016 roku.

Tagi: solaris, autobusy solaris, autobusy miejskie, autobus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz