Notowania

Hybrydowe autobusy Volvo trafią do Leszna. Powstaną we Wrocławiu

Volvo dostarczy osiem miejskich autobusów hybrydowych do Leszna. Powstaną one w całości we wrocławskiej fabryce firmy, a pasażerów mają zacząć wozić po mieście w czerwcu 2019 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Volvo)
Na ekologiczne autobusy od Volvo zdecydowało się w tym roku juz dziewięć polskich miast

Umowa pomiędzy Volvo Polska a Urzędem Miasta w Lesznie dotyczy ośmiu modeli 7900 Hybrid. Leszno to już dziewiąte w tym roku miasto, które zdecydowało się na zelektryfikowane autobusy miejskie od tej firmy.

- Napęd hybrydowy bardzo dobrze sprawdza się w ruchu miejskim - dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego podczas zatrzymania i przy niedużych prędkościach zużywa mniej paliwa, emituje mniej zanieczyszczeń, jest cichy, a co za tym idzie - dużo bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne autobusy - mówi Małgorzata Durda, dyrektor Volvo Buses na Polskę i Kraje Bałtyckie.

*Autokarem po całej Europie. Nowy przewoźnik. Zobacz wideo: *

Jak zapewnia producent, hybrydowe autobusy Volvo zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu do pojazdów z silnikami diesla.

Wcześniej w tym roku Volvo wygrało przetargi w Inowrocławiu, Grudziądzu, Białymstoku, Ełku, Krośnie, Jeleniej Górze, Krakowie i Kędzierzynie-Koźlu. Najwięcej jednak nowych ekologicznych autobusów trafi do Inowrocławia. Miasto zamówiło 8 pojazdów elektrycznych i 8 elektryczno-hybrydowych.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: transport, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2018

bawółto nie chora Polska tylko ludzie zarządzający Nią to zdrajcy, mając polskie autobusy kupują szwedzkie

16-10-2018

JanuszMieliśmy firmę produkującą świetne autobusy Solaris i ją sprzedaliśmy. To dokładnie jak w dowcipie: Kolejarze w ZSRR ukradli z bocznicy cysternę … Czytaj całość

16-10-2018

realistaautobusy trafią do Leszna, powstaną we Wrocławiu, zysk trafi do Sztokholmu a później do Pekinu. Cieszycie się?

Rozwiń komentarze (9)