Notowania

Szturm na autosalony. Takiej sprzedaży w Polsce nie było od lat

Tylu aut nie sprzedano w Polsce od 17 lat. kupują przedsiębiorcy i firmy żyjące z reeksportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Tylu aut nie sprzedano w Polsce od 17 lat. Kupują przedsiębiorcy i firmy żyjące z reeksportu.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce skoczyła w ciągu trzech kwartałów tego roku aż 17,3 proc. - podaje europejska organizacja ACEA.

Jak podaje środowa "Rzeczpospolita", Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego spodziewa się, że w całym roku nabywców znajdzie 470-480 tys. aut osobowych. - Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 będzie najlepszy od 2000 roku - powiedział "Rzeczpospolitej" Jakub Faryś, prezes PZPM.

Szybko rośnie także sprzedaż w innych krajach regionu: w Chorwacji o 21,3 proc., na Węgrzech o 19 proc., a w Bułgarii o 18,1 proc. Dwucyfrowe zwyżki są w Słowenii, na Słowacji, Litwie oraz w Estonii.

I choć w 12 nowych krajach UE nabywców po trzech kwartałach znalazła niespełna jedna dziesiąta tego, co w starej Unii, to wzrost w regionie jest imponujący. Tym bardziej że w zachodniej części Europy widać schłodzenie popytu.

Ile kosztuje spóźnienie? Przekonał się o tym polski producent autobusów Autosan

W Niemczech sprzedaż we wrześniu skurczyła się o 3,3 proc., a w szykującej się do Brexitu Wielkiej Brytanii - aż o 9,3 proc. Wyniki zachodniej części Europy - kraje starej Unii odnotowały w ciągu trzech kwartałów sprzedaż tylko o 2,9 proc., do 10,7 mln sztuk - byłyby jeszcze słabsze, gdyby nie ożywienie w w salonach włoskich i hiszpańskich - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Tagi: autosalon, motoryzacja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2017

EyeA co z nielegalnym, złodziejskim cłem na samochody używane z UE?.... Tak, tak cłem!!!!! Tylko złodzieje nazwali je sobie akcyzą dla zmyłki!!!!! Cło na … Czytaj całość

18-10-2017

oiopkjak mam kupowac auto od handlarza - złodzieja i oszusta to wolę salon i zapłacić więcej !!! Nie stac mnie na używane złomy !!!!!!

18-10-2017

dobreEfekt uboczny uszczelniania systemu VAT. lepiej iść w koszt niż płacić podatek. Szkoda, że żaden "ekspert" tego tak nie tłumaczy

Rozwiń komentarze (67)

Wybrane dla Ciebie