Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wybrano wykonawcę odcinka autostrady A1. Powstanie 17 km drogi

Wybrano wykonawcę odcinka autostrady A1. Powstanie 17 km drogi

Już za ok. trzy lata mieszkańcy m. in. woj. śląskiego będą mogli się cieszyć nowym odcinkiem autostrady Fot. Bartosz Banka / Agencja Gazeta
Już za ok. trzy lata mieszkańcy m. in. woj. śląskiego będą mogli się cieszyć nowym odcinkiem autostrady

Jest wykonawca budowy A1 pomiędzy granicami woj. łódzkiego i śląskiego a węzłem koło Częstochowy. Kierowcy będą jednak musieli poczekać 35 miesięcy.

Spółka Polaqua Sp. z o. o zaproponowała wykonanie zlecenia za kwotę brutto ponad 596 mln zł i ma to im zająć 35 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy. Dodatkowo musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie, a całe zamówienie będzie zrealizowane w formule „projektuj i buduj”.

Polaqua uzyskała największą liczbę punktów w ramach kryteriów oceny ofert. Najbliższymi zadaniami wykonawcy będzie stworzenie wymaganej dokumentacji technicznej i projektowej, uzyskanie decyzji dla budowy oraz użytkowania autostrady i wybudowanie autostrady o dokładnej długości 16,907 km w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 1.

Zobacz: Co druga Polka pomijana przy awansie


 

Nowo wybudowana trasa będzie się składać z 2 jezdni z nawierzchni betonowej. A każda z nich z 3 pasów ruchu, pasa awaryjnego i pasa dzielącego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
obywatel
2018-05-18 12:41
Gdyby zlikwidować konkordat ( 12 mld ) i opodatkować kościoły, to Polska miała by drogi jak Niemcy.
mł. kanonier
2018-05-18 06:36
Obecna 1-ka jest autostradą - spełnia wymogi - parametry .......... czy będzie budowa nowej autostrady, czy tylko modernizacja już istniejącej ............... skąd tak wysokie koszty budowy/modernizacji .......
pwb
2018-05-18 00:33
taniocha....oczywiście jak wszystko pod rządami PIS
Pokaż wszystkie komentarze (31)