Notowania

autostrada a1
17.05.2018 11:00

Wybrano wykonawcę odcinka autostrady A1. Powstanie 17 km drogi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że POLAQUA Sp. z o. o. zajmie się budową 17 km odcinka autostrady A1 pomiędzy granicami woj. łódzkiego i śląskiego a węzłem Rząsawa (k. Częstochowy).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Banka / Agencja Gazeta)
Już za ok. trzy lata mieszkańcy m. in. woj. śląskiego będą mogli się cieszyć nowym odcinkiem autostrady

Jest wykonawca budowy A1 pomiędzy granicami woj. łódzkiego i śląskiego a węzłem koło Częstochowy. Kierowcy będą jednak musieli poczekać 35 miesięcy.

Spółka Polaqua Sp. z o. o zaproponowała wykonanie zlecenia za kwotę brutto ponad 596 mln zł i ma to im zająć 35 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy. Dodatkowo musi uzyskać pozwolenie na użytkowanie, a całe zamówienie będzie zrealizowane w formule „projektuj i buduj”.

Polaqua uzyskała największą liczbę punktów w ramach kryteriów oceny ofert. Najbliższymi zadaniami wykonawcy będzie stworzenie wymaganej dokumentacji technicznej i projektowej, uzyskanie decyzji dla budowy oraz użytkowania autostrady i wybudowanie autostrady o dokładnej długości 16,907 km w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 1.

Zobacz: * *Co druga Polka pomijana przy awansie

Nowo wybudowana trasa będzie się składać z 2 jezdni z nawierzchni betonowej. A każda z nich z 3 pasów ruchu, pasa awaryjnego i pasa dzielącego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: autostrada a1, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2018

obywatelGdyby zlikwidować konkordat ( 12 mld ) i opodatkować kościoły, to Polska miała by drogi jak Niemcy.

17-05-2018

obywatelGdyby zlikwidować konkordat ( 12 mld ) i opodatkować kościoły, to Polska miała by drogi jak Niemcy.

17-05-2018

PGzrobiłem prosty rachunek. Założyłem, że budowa domu kosztuje 400 000 zł, podzieliłem te 596 mln przez koszt jednego domu i wyszło mi 1490 domów, gdyby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (31)