Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autostrada A2. 80 proc. szczelin na A2 naprawionych

0
Podziel się

80 proc. szczelin, które powstały na odcinku A2 Stryków-Konotopa po tegorocznej zimie, zostało już naprawionych.

Autostrada A2. 80 proc. szczelin na A2 naprawionych
(Reporter)
bDZskeER

80 proc. szczelin, które powstały na odcinku A2 Stryków-Konotopa po tegorocznej zimie, zostało już naprawionych - poinformował zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Rudnicki.

Rudnicki zapewnił, że wszystkie pęknięcia zostaną usunięte na koszt wykonawców, a GDDKiA nie odbierze dróg, które nie będą całkowicie naprawione. Na odcinku A2 Konotopa-Stryków pojawiło się ponad 200 pęknięć, które głównie powstały w wyniku nieprawidłowości w budowie.

Dziś Generalna Dyrekcja przedstawiła dziennikarzom stan zaawansowania prac na wszystkich pięciu odcinkach A2 między Strykowem a Konotopą. Najbardziej zaawansowany jest odcinek E, który buduje Budimex - jest gotowy w ponad 90 proc. Najmniej zaawansowane są prace na odcinku budowanym przez konsorcjum Boegl a Krysl oraz Dolnośląskie Surowce Skalne - jest on gotowy w ok. 50 proc.

bDZskeET

Przedstawiciele GDDKiA nie gwarantują w 100 proc., że cała autostrada Stryków-Konotopa będzie przejezdna przed Euro, jakkolwiek Rudnicki zaznaczył, że wykonawcy niezmiennie deklarują, że do końca maja tego roku będzie ona przejezdna.

Wątpliwości ma za to inżynier kontraktu na A2 Lesław Szczepaniak. _ Prawdopodobieństwo uzyskania przejezdności przy zachowaniu wszystkich procesów technologicznych jest bardzo niewielkie. Ono wprawdzie wciąż istnieje, ale każdy dzień złej pogody je zmniejsza _ - powiedział.

Paweł Ratajczyk z firmy Boegl a Krysl poinformował, że na odcinku C prace trwają na trzy Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/158/m141726.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/budowa;a2;jest;umowa;z;nowym;wykonawca,40,0,882728.html) *Wiemy, kto zastąpi Covec na budowie A2 * Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na dokończenie odcinka Stryków-Konotopa. zmiany, a na każdej zmianie pracuje mniej więcej 700 osób. Prace są zawansowane w połowie. W niektórych miejscach brakuje nasypów, nie mówiąc o warstwach bitumicznych. Wykonawca deklaruje, że mimo to autostrada może być przejezdna jeszcze przed końcem maja. _ Podjęliśmy się tego zadania z myślą, że zdążymy i zrobimy wszystko, by zdążyć _ - powiedział Ratajczyk.

Prace na pozostałych czterech odcinkach są bardziej zaawansowane.

bDZskeEZ

Na budowanej autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą po zimowych mrozach pojawiły się szczeliny w asfaltowej podbudowie. W większości powstały one na tzw. szwach technologicznych, czyli w miejscach, gdzie kończy się odcinek asfaltu ułożony jednego dnia, a zaczyna kolejny, układany następnego dnia.

Budowę autostrady A2 (z Łodzi do Warszawy) ze Strykowa do Konotopy podzielono na pięć odcinków - każdy z nich buduje inny wykonawca. Termin zakończenia budowy trzech z nich został określony na piątego czerwca br. Odcinki A i C, które początkowo budował chiński Covec, mają być ukończone do 15 października 2012, ale dla kierowców mają być przejezdne w maju - przed Euro2012. Autostrada między Łodzią a Warszawą będzie miała ok. 91 km długości.

Czytaj więcej o problemach z A2 w Money.pl
Ledwo wybudują autostradę, zaraz się rozsypie Ekstremalne tempo budowy autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy może wpłynąć negatywnie na jakość tej drogi.
Windykujemy ich po chińsku. Na grube miliony Chińskie banki państwowe mają czas do wieczora, by wypłacić część kar umownych za wycofanie się firmy Covec z budowy autostrady A2.
GDDKiA wybrała ostatnich wykonawców na budowę A2 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała ostatnią umowę na budowę autostrady A2 ze...
bDZskeFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)