Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awantura we włoskim Senacie podczas wystąpienia Montiego

0
Podziel się:

Po głośnych protestach i awanturze, wywołanej przez parlamentarzystów prawicowej Ligi Północnej przerwano posiedzenie.

Awantura we włoskim Senacie podczas wystąpienia Montiego
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Po głośnych protestach i awanturze, wywołanej przez parlamentarzystów prawicowej Ligi Północnej przerwano posiedzenie Senatu Włoch, na którym premier Mario Monti (na zdjęciu) przedstawiał rezultaty niedawnego szczytu UE w Brukseli na temat kryzysu w strefie euro.

Szef rządu musiał kilka razy przerywać wystąpienie z powodu wrogich okrzyków z ław Ligi Północnej, jedynego ugrupowania w parlamencie, które nie popiera jego antykryzysowego rządu ekspertów. - _ Mów przede wszystkim o emeryturach _ - krzyczeli senatorowie Ligi odnosząc się do rządowych planów reformy całego systemu emerytalnego, zawartych w pakiecie oszczędnościowym.

Przewodniczący Senatu Renato Schifani przywoływał kontestujących parlamentarzystów do porządku. Kilkakrotnie krzyczał stanowczo _ Basta! _. _ Jesteś pajacem _ - odpowiadali mu senatorowie separatystycznego ugrupowania. Bezradny wobec coraz głośniejszych okrzyków przewodniczący Senatu postanowił zawiesić posiedzenie.

Czytaj o decyzjach premiera Włoch
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t197867.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/monti;chce;przywolac;do;porzadku;rynki;ktore;oszalaly,218,0,983770.html) Chce poskromić rynki, jak "dzikie bestie" Premier Włoch stwierdził, że trzeba _ poskromić _ rynki finansowe, które nazwał _ dzikimi bestiami _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/premier;wloch;przeciw;podzialom;w;ue;i;za;silnymi;instytucjami,242,0,972274.html) Premier Włoch zapowiedział, co zmieni Mario Monti zapewnił o realizacji przez jego rząd programu reform fiskalnych i strukturalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t190319.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/senat;udzielil;wotum;zaufania;rzadowi;mario;montiego,181,0,969397.html) Wotum zaufania dla nowego premiera Włoch Rząd 16 ministrów - naukowców, wykładowców uniwersyteckich i specjalistów, w którym nie ma żadnego polityka został uznany przez senat.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)