Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
orange
24.03.2015 09:33

Awaria sieci Orange już usunięta

Przedstawiciele firmy zapewniają, że usterka miała charakter czysto techniczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lusi/sxc.hu)

Od poniedziałkowego wieczora abonenci Orange na terenie całego kraju mieli problemy z korzystaniem z telefonów komórkowych oraz internetu. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, awaria miała charakter czysto techniczny, choć wcześniej pojawiały się sugestie, że to efekt celowych ataków.

Rzecznik prasowy Orange Wojciech Jabłczyński powiedział, że sytuacja jest już opanowana, ale klientów wciąż mogą spotkać drobne niedogodności. Jak wyjaśnia, biorąc uwagę specyfikę sieci i tego, jak takie awarie są usuwane, mogą się pojawiać drobne i lokalne utrudnienia w korzystaniu z usług.

Rzecznik zaznacza, że klienci, którzy czują się poszkodowani przez awarię może złożyć reklamację. Każda reklamacja będzie uwzględniana indywidualnie, według wytycznych znajdujących się w regulaminie świadczenia usług oraz w prawie telekomunikacyjnym.

Firma zapewnia, że awaria miała charakter czysto techniczny, ale nie chce poinformować jakie urządzenia zawiodły.

Problemów nie mieli jedynie abonenci telefonii stacjonarnej. W nocy na profilu Orange na portalu społecznościowym pojawił się komunikat, że jako przyczyna awarii pod uwagę są brane celowe ataki.

Czytaj więcej w Money.pl
SMT ma kotrakt z GDF Suez na 135 mln euro Intuicyjna obsługa systemu przekonała grupę GDF Suez do podpisania z iAlbatros 5-letniego kontraktu na obsługę programu podróży służbowych.
Nowe dane w sprawie premiery gry Wiedźmin 3 _ - Prace kreatywne się zakończyły, trwają przygotowania techniczne _ - mówił przedstawiciel spółki.
Comarch zapowiada zwiększanie zatrudnienia Filipiak nie planuje sprzedawać firmy.
Tagi: orange, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz