Notowania

balcerowicz
19.03.2014 10:20

Balcerowicz: Rosja zagraża nie tylko Ukrainie

Były wicepremier Polski zaapelował do państw zachodnich o koordynację działań i zareagowanie na działania Kremla takimi sankcjami, żeby autorzy aneksji Krymu zrozumieli swój błąd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jaroslaw Wojtalewicz/East News)

Rosja zagraża nie tylko Ukrainie, ale również pozostałym republikom dawnego ZSRR. Stwierdził tak w rozmowie z Polskim Radiem, przebywający w Moskwie Leszek Balcerowicz. Były premier oskarżył Moskwę o inwazję na Ukrainę i aneksję części jej terytorium.

W opinii Leszka Balcerowicza, w obecnej sytuacja zagrożone mogą się czuć: Mołdawia, Litwa, Łotwa i Estonia. Wśród krajów, których interesom może zagrozić Moskwa, wymienił też Kazachstan i Turkmenistan.

Były wicepremier Polski zaapelował do państw zachodnich o koordynację działań i zareagowanie na działania Kremla takimi sankcjami, żeby autorzy aneksji Krymu zrozumieli swój błąd. Balcerowicz twierdzi, że rosyjska gospodarka nie jest w najlepszej kondycji i w znacznej mierze zależy od decyzji elit politycznych.

Wśród ewentualnych sankcji wymienia między innymi: rezygnację państw Unii Europejskiej z budowy gazociągu Południowego oraz odebranie Rosji prawa do organizacji dużych imprez sportowych, w tym piłkarskich Mistrzostw Świata, zaplanowanych na 2018 r. Leszek Balcerowicz zaleca również poważne ograniczenie dostępu na europejskie rynki rosyjskim koncernom, które w jego opinii są kontrolowane przez Kreml.

Zobacz wideo jak Putin wita mieszkańców Krymu w Rosji

Czytaj więcej w Money.pl
Szturm na siedzbę marynarki wojennej Ukrainy Tłum ludzi wdarł się do siedziby ukraińskiej floty - informuje "Ukraińska Prawda", powołując się na służbę prasową Ministerstwa Obrony Ukrainy.
Putin ogłosił mobilizację przeciwko Zachodowi Tak Niezawisimaja Gazieta komentuje wczorajsze wystąpienie Władimira Putina.
Kreml zaprasza Ukraińców Ukraińscy żołnierze stacjonujący na Krymie mogą służyć w rosyjskiej armii.
Krymskim Tatrom grozi wysiedlenie Samozwańcze władze Republiki Krymu chcą wysiedlić część Tatarów. Chodzi o tereny, które mniejszość krymsko - tatarska zajęła po upadku Związku Radzieckiego
Tagi: balcerowicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz