Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Pekao S.A. ma pomysł dla eksporterów. Ekspansja polskich firm na całym świecie

Podczas VIII Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, Bank Pekao S.A. podpisał umowę z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych - KUKE, dotyczącą akredytyw eksportowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Podczas VIII Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, Bank Pekao S.A. podpisał umowę z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych - KUKE, dotyczącą akredytyw eksportowych.

Dzięki rozpoczętej współpracy krajowi przedsiębiorcy będą mieli ułatwioną działalność zagraniczną i zwiększone bezpieczeństwo zawieranych transakcji, zwłaszcza na rynkach o podwyższonym ryzyku.

Umowa dotyczy przeprowadzania transakcji krótkoterminowych z zabezpieczaniem KUKE w ramach finansowania handlu, w przypadku których płatności od kontrahentów zagranicznych realizowane są przy wykorzystaniu akredytyw.

Akredytywa eksportowa jest zobowiązaniem banku importera do zapłaty określonej kwoty w zamian za dokumenty przewidziane w treści akredytywy. Jeżeli dokumenty są poprawne, to wypłata pieniędzy klientowi jest gwarantowana nawet jeżeli importer okaże się niewypłacalny, odmówi zapłaty lub którego bank działa w kraju o podwyższonym ryzyku.

- Włączenie się Banku Pekao S.A. do istniejącego krajowego systemu wsparcia polskiego eksportu stwarza nam warunki bycia liderem we wzmacnianiu polskich firm w ekspansji międzynarodowej. Rozumiemy, że dla dużych firm, dla których polski rynek stał się już zbyt mały, eksport jest naturalnym kierunkiem rozwoju – mówi Michał Krupiński, prezes zarządu Banku Pekao S.A.

Wspólne transakcje dają możliwość wsparcia dla polskich firm w zdecydowanie szerszym zakresie geograficznym oraz dają dostęp do limitów nadanych w chwili obecnej przez KUKE dla 86 banków z 28 krajów o łącznej wartości prawie 6 mld złotych.

Bank Pekao w 2017 roku utrzymał ponad 18 proc. udziału rynkowy pod względem kwoty awizowanych akredytyw eksportowych. Awizował akredytywy otrzymane z ponad 50 krajów na całym świecie. Główne kierunki eksportu klientów Pekao to: Pakistan, Indie, Chiny, Bangladesz i Tajlandia.

- Razem z największym korporacyjnym bankiem jesteśmy w stanie jako ubezpieczyciel razem zadbać o rozwój naszych klientów – dodaje Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE. – Będziemy starać się o to, żeby naszym przedsiębiorcom było łatwiej wychodzić poza krajem Unii i wysokie rozwinięte. I co najważniejsze zapewniamy bezpieczny rozwój takiego biznesu, poprzedzony edukacją naszych klientów.

Tagi: bank pekao, pekao, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2018

ImporterA jakie to extra wsparcie banku dla eksportera przy akredytywach które otwierają importerzy ? Tylko zarobek z prowizji i robią to wszystkie banki

19-06-2018

OlgierdTen bank to dżuma ! Aktualnie stołki przejeły elyty PIS. Prezes Pekao ,,,, lolita ... czyżby od Piety ?

Rozwiń komentarze (2)