Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
14.03.2018 12:53

Bank Pekao zaprzecza doniesieniom „Wyborczej”. Nie planuje jeszcze przejęcia Aliora

Pekao nie ogłosi w marcu fuzji z Aliorem jak sugerowała „Gazeta Wyborcza” - takie jest oficjalne stanowisko banku. Podobnie jak Alior analizuje tylko możliwości współpracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
Pekao zaprzecza, że przejmie Aliora. Na pewno takich deklaracji nie usłyszymy w marcu

Pekao nie ogłosi w marcu fuzji z Aliorem jak sugerowała „Gazeta Wyborcza” - takie jest oficjalne stanowisko banku. Podobnie jak Alior analizuje tylko możliwości współpracy.

Biuro prasowe Banku Pekao odpowiedziało na artykuł „Gazety Wyborczej”. Ta informowała w środę, że Pekao w marcu ogłosi chęć przejęcia Aliora.

- Żadne decyzje odnośnie takiej ewentualnej współpracy lub jej formy nie zostały podjęte. Informacje przekazane przez „Gazetę Wyborczą”, jakoby w marcu miała być ogłoszona fuzja z Alior Bankiem są nieprawdziwe - podano w komunikacie biura prasowego.

Zobacz też: Wszystko o bankowości elektronicznej

Pekao powtórzył tylko to, co już było wiadomo od pół roku. W komunikacie z 23 października 2017 informowano, że prowadzone są analizy wykonalności potencjalnej współpracy z Alior Bank.

W podobnym tonie wypowiada się zresztą nowa prezes Alior Banku, Katarzyna Sułkowska. We wtorek na twitterze wpis nowej prezes Alior Banku mówił o analizie współpracy.

Oba banki mają wspólnego głównego akcjonariusza. Jest nim PZU, który w Aliorze ma 32 proc., a w Pekao 20 proc. (plus 13 proc. PFR). Pekao jest większy i ma możliwości kapitałowe, by taką operację przeprowadzić. Kwestia tylko w tym jaki miałby być jej cel? Kosztowałaby to Pekao aż 3,2 mld zł za sam pakiet PZU w Aliorze - to aż 14 proc. kapitałów własnych Pekao.

Tagi: banki, peo, alr, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2018

kichawybiórcza idzie w kierunku brukowców? Krzyczący tytuł na pierwszej stronie nie poparty żadnym dowodem? Tonący brzydko się chwyta...

14-03-2018

zibiTak zarabia żydowska wyborcza!!!!, są mistrzami, chodzi o to żeby nie dać się sprowokować

14-03-2018

NOSTRADAMUSPrzejmą żeby wyprowadzić kasę tak jak to teraz robią z Orlenem i Lotosem...

Rozwiń komentarze (11)