Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bank Pekao zaprzecza doniesieniom „Wyborczej”. Nie planuje jeszcze przejęcia Aliora

Bank Pekao zaprzecza doniesieniom „Wyborczej”. Nie planuje jeszcze przejęcia Aliora

Pekao zaprzecza, że przejmie Aliora. Na pewno takich deklaracji nie usłyszymy w marcu
Pekao zaprzecza, że przejmie Aliora. Na pewno takich deklaracji nie usłyszymy w marcu

Pekao nie ogłosi w marcu fuzji z Aliorem jak sugerowała „Gazeta Wyborcza” - takie jest oficjalne stanowisko banku. Podobnie jak Alior analizuje tylko możliwości współpracy.

Biuro prasowe Banku Pekao odpowiedziało na artykuł „Gazety Wyborczej”. Ta informowała w środę, że Pekao w marcu ogłosi chęć przejęcia Aliora.

- Żadne decyzje odnośnie takiej ewentualnej współpracy lub jej formy nie zostały podjęte. Informacje przekazane przez „Gazetę Wyborczą”, jakoby w marcu miała być ogłoszona fuzja z Alior Bankiem są nieprawdziwe - podano w komunikacie biura prasowego.

Zobacz też: Wszystko o bankowości elektronicznej


Pekao powtórzył tylko to, co już było wiadomo od pół roku. W komunikacie z 23 października 2017 informowano, że prowadzone są analizy wykonalności potencjalnej współpracy z Alior Bank.

W podobnym tonie wypowiada się zresztą nowa prezes Alior Banku, Katarzyna Sułkowska. We wtorek na twitterze wpis nowej prezes Alior Banku mówił o analizie współpracy.

 

Oba banki mają wspólnego głównego akcjonariusza. Jest nim PZU, który w Aliorze ma 32 proc., a w Pekao 20 proc. (plus 13 proc. PFR). Pekao jest większy i ma możliwości kapitałowe, by taką operację przeprowadzić. Kwestia tylko w tym jaki miałby być jej cel? Kosztowałaby to Pekao aż 3,2 mld zł za sam pakiet PZU w Aliorze - to aż 14 proc. kapitałów własnych Pekao.

pzu, peo, alior bank, alr, bank pekao sa
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
eddie
2018-07-03 21:07
Ee tam, ja zostaję. Super bank
marphy
2018-06-29 14:26
Szkoda Aliora. Trzeba będzie się ewakuować gdzieś indziej.
dragon
2018-03-20 20:42
Kasa tego banku jest dzurawa ,odchodzą depozyty .jak zwolniono ponad 2000 pracownikow z ogólnej liczby12000 ludzi to dużo ,to jest trup jak zeszmacony analogicznie BPH ,zaczął sie proces przeciw bankowi ,czas na zmianę nazwy ?
Pokaż wszystkie komentarze (11)