Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Banki zarabiają coraz mniej. Zyski stopniały do niecałych 7 mld zł

17
Podziel się:

Tylko 6,88 mld zł zarobiły do końca czerwca wszystkie polskie banki - podaje Narodowy Bank Polski. To wynik gorszy o blisko 17 procent niż rok wcześniej. Według wyliczeń PAP w samym czerwcu zysk wyniósł 1,69 mld zł.

Banki zarabiają coraz mniej. Zyski stopniały do niecałych 7 mld zł
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

W okresie pierwszego półrocza 2017 roku wynik z tytułu odsetek wzrósł rok do roku o 11,1 proc. do 20,54 mld zł. Wynik z tytułu opłat i prowizji wzrósł o 9 proc. do 6,84 mld zł.

Wynik działalności bankowej w tym okresie wyniósł 30,44 mld zł, spadając 1,8 proc. rok do roku. Koszty działania banków wzrosły o 6 proc. do 16,66 mld zł.

Zobacz także: Skok stulecia. Coraz więcej szczegółów

Odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości aktywów finansowych w okresie styczeń-czerwiec 2017 roku wyniosły 3,24 mld zł, spadając o 5,2 proc. rok do roku.

gospodarka
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
tomuś
5 lata temu
Jestem wstrząśnięty ! Mam 930zł renty to może oddam jakąś część na biednych bankowców.
Bggggn
5 lata temu
Przegonimy Chiny, tam wszyscy pracują a jak ni to przerabiają ich na części zamienne. Z tego powodu państwo robi się coraz bardziej restrykcyjne, bo potrzeba świeżej taniej siły roboczej.
YoMaN
6 lat temu
Niecałe 7 mld? Dramat. Toz to już prawie granica ubóstwa.
Luk
6 lat temu
Banki źle zarządzane teraz płaczą jak daje się kasę za lewe papiery to powinien płacić Belka niby taki fachowiec albo dał na polecenie PO
ja
6 lat temu
Banki to biznes i chcą zarabiać. Nie zawsze są jednak w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę. Słyszeliście o ksią.ż ce "Emer.ytura nie jest Ci potzerbna"? Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.