Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Banki podnoszą opłaty. Petru: to jest proste jak konstrukcja cepa

Banki podnoszą opłaty. Petru: to jest proste jak konstrukcja cepa

Fot. Lukasz Szelag/REPORTER / Eastnews

Nowoczesna - krytycznie o lutowym posiedzeniu komisji finansów publicznych w sprawie podwyżki taryf i opłat bankowych. - To zabawne, mówiłem Prawu i Sprawiedliwości, że za podatek bankowy zapłacą klienci. To jest proste jak konstrukcja cepa - powiedział Ryszard Petru.


Lider Nowoczesnej powiedział, że wzywanie na komisję prezesów banków przypomina mu czasy PRL-u, kiedy wzywano np. chłopów, by zapytać ich, dlaczego mają tak duże gospodarstwa albo dlaczego za mało produkują. - To jest bardzo w komunistycznym stylu - dodał Ryszard Pertu.

Przypomniał, że teraz są czasy gospodarki rynkowej. - Nie wiem, czego spodziewa się poseł Jaworski po tym zaproszeniu, ale na pewno świadczy to o tym, że nie rozumie on, jak to działa i teraz kombinuje jak zrzucić winę na kogoś - powiedział.

Za to PSL nie ma nic przeciwko zaproszeniu prezesów banków na posiedzenie sejmowej komisji finansów publicznych. Lider ludowców Władysław Kosiniak Kamysz powiedział w Sejmie, że każde działanie, które spowoduje, że klienci banków nie poniosą kosztów wprowadzenia podatku bankowego jest dobre.

 

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego przypomniał, że podczas prac nad ustawą wprowadzającą podatek bankowy PiS zapewniał, że nie odbije się to na klientach.- My będziemy mocno domagać się, żeby ta obietnica została zrealizowana - powiedział Władysław Kosiniak Kamysz.


Podatek bankowy wprowadzony został ustawą o podatku od niektórych instytucji finansowych. Od lutego daninę tę będą płacić banki krajowe, oddziały banków zagranicznych, instytucje kredytowe, SKOK-i i firmy ubezpieczeniowe.

O tym, że w lutym odbędzie się posiedzenie komisji finansów publicznych poświęcone reakcji banków na wprowadzany od lutego podatek bankowy poinformował przewodniczący komisji Andrzej Jaworski z PiS-u. Mówił on, że komisja powinna mieć wiedzę, czy podwyżka w jednym z banków miała związek z podatkiem bankowym.

 

 

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
indeksowicz
178.43.201.* 2016-01-28 19:19
A gdyby kredyt był indeksowany do ceny ropy naftowej, to w jakiej byłby walucie? i jakby się nazywał? Surowcowy? Jego saldo zadłużenia wyrażone byłoby w baryłkach?
Proszę o odpowiedź.............................
senior*72
31.179.86.* 2016-01-28 16:34
Panie Petru !! Dlaczego banki w ubiegłym roku podniosły opłatę za prowadzenie konta ? Przecież była DEFLACJA !!! Wie pan co to jest cep ?
stachu1144
188.146.137.* 2016-01-28 13:58
w ramach solidarności społecznej, gotów jestem ponieść koszt reform PISu, w wyniku czego pieniądze będą przeznaczone na dzieci i wsparcie rodzin. W poprzednim rozdaniu ponosiłem koszty zegarków Nowaka i ośmiorniczek Sikorskiego, z czym się nie zgadzałem.
Zobacz więcej komentarzy (88)