Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Banki przyznają premie, brytyjski rząd ostrzega

0
Podziel się:

Rząd grozi im wysokimi podatkami, jeśli banki nadal będą wypłacać premie.

Banki przyznają premie, brytyjski rząd ostrzega
(fesek/CC/Flickr)

*Brytyjski rząd ostrzega banki, że nałoży na nie wysokie podatki, jeżeli pracownicy nadal będą przyznawać sobie olbrzymie premie. Obie partie brytyjskiej koalicji zapowiadały to jeszcze przed wyborami, ale dotąd nie podjęły żadnych działań w tej sprawie. *

_ To szalenie ważne, aby banki zrozumiały, że nie można pod żadnym pozorem przyznawać sobie niebotycznych premii - w sektorze uratowanym przez podatników, którzy teraz sami muszą ponosić bardzo poważne ofiary _ - powiedział telewizji BCC wicepremier Nick Clegg.

Niektóre banki już zignorowały ostrzeżenia i ogłosiły równie wielkie półroczne premie dla dyrektorów i brokerów, co przed kryzysem finansowym. Brytyjczycy czekają z niepokojem na głoszenie przez rząd szczegółów cięć wydatków budżetowych, sięgających 25, a w niektórych sektorach aż 40 procent.

Komentatorzy zwracają uwagę, że Nick Clegg popiera te oszczędności, ale takie ruchy grożą zachwianiem koalicji, bo partia Liberalnych Demokratów od lat broniła wydatków publicznych, a nawet postulowała ich zwiększenie.

W tej sytuacji ukaranie chciwych bankierów może być - ich zdaniem - dla wicepremiera Clegga popularnym posunięciem, ratującym jego reputację wśród działaczy i wyborców własnej partii.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)