Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej bankomatów w kurortach. Euronet postawi 160 nowych maszyn

6
Podziel się:

Najwięcej bankomatów pojawi się w kurortach nadmorskich, a łącznie aż 52 w miejscowościach w województwie pomorskim i zachodniopomorskim.

W wakacje dostęp do gotówki będzie jeszcze łatwiejszy.
W wakacje dostęp do gotówki będzie jeszcze łatwiejszy. (ROBERT STACHNIK/REPORTER)
bEJcMpvV

Euronet Polska zainstaluje do końca czerwca ponad 160 bankomatów sezonowych w popularnych kurortach i miejscowościach turystycznych, co oznacza wzrost liczby urządzeń o 30 sztuk w skali roku. Dodatkowe bankomaty będą funkcjonować do połowy września, podała spółka.

Najwięcej bankomatów pojawi się w kurortach nadmorskich, a łącznie aż 52 w miejscowościach w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Znajdują się one m.in. w Gdańsku, na Półwyspie Helskim, we Władysławowie, Pobierowie, Krynicy Morskiej czy Kołobrzegu. Urządzenia sezonowe nie różnią się od tych dostępnych na co dzień w całej Polsce, również zakres usług dodatkowych pozostaje niezmieniony, podano.

"Wypoczywając w różnych zakątkach Polski, często nie mamy możliwości płatności kartą. Stąd zwiększa się popyt na gotówkę w okresie wakacyjnym" - powiedziała dyrektor wsparcia sprzedaży i komunikacji w Euronet Polska Ewa Miziołek, cytowana w komunikacie. "Dlatego Euronet co roku uruchamia dodatkowe urządzenia w całej Polsce. Dzięki temu nie trzeba się martwić o gotówkę na miejscu, można ją wypłacać na bieżąco czy zrobić przekaz bankomatowy, jeżeli kieszonkowe na kolonie dla dzieci okazało się niewystarczające".

bEJcMpvX

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide - światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych. W Polsce firma działa od 1995 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Jesteś rodzicem? Zobacz na co możesz liczyć od państwa
bEJcMpwy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
wypłacający
3 lata temu
A czy to przypadkiem nie Twój bank nakłada na Ciebie opłatę za korzystanie z bankomatów innych niż Twojego banku? Zgadzam się, że to złodziejstwo, ale raczej nie winił bym tu Euronetu. Euronet świadczy usługę, w postaci możliwości wpłaty/wypłaty gotówki w dogodnym miejscu - możesz z niej skorzystać, ale nikt Ci nie każe. Jeżeli skorzystasz, to Twój bank płaci prowizję za to, że Euronet umożliwił ich klientowi skorzystanie z ich maszyny, a że Bank przenosi koszt tej prowizji na swojego klienta... Są banki, które biorą ten koszt na siebie, może trzeba zmienić bank :)
zizi
3 lata temu
Nie korzystam z euronetu.Złodzieje.
edc
3 lata temu
DO czego służą takie bankomaty ? Do ukrywania dochodów miejscowych. Wystarczy pojechać na Krupówki. Niech ktoś tam spróbuje gdzieś kartą zapłacić. Ale bankomatów jak grzybów po deszczu.
bEJcMpwz
turysta
3 lata temu
Brak wypłacenia gotówki jest głównie w małych miejscowościach jak np Międzyzdroje.Jeden bankomat, który nie działał.Jeden oddział banku w miejscowości i jedna obsługująca osoba, a kolejki dosyć spore.
Praczka pieni...
3 lata temu
Coraz więcej tych PRALNI, a wyrastają jak grzyby po deszczu !