Notowania

Przejdź na
bankructwo
03.06.2016 08:51

Bankructwo słynnej sieci handlowej stało się faktem

BHS, brytyjska sieć domów towarowych obecna na rynku od 1928 r., przechodzi do historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ANDY RAIN)

BHS ogłosiła niewypłacalność pod koniec kwietnia. Zarząd nad siecią - w imieniu jej kredytodawców - sprawowała od tamtej pory firma doradcza Duff & Phelps, która starała się znaleźć kupca dla przedsiębiorstwa. W czwartek 2 czerwca poinformowano jednak, że żadna ze złożonych ofert nie przekonała administratorów.

Wśród podmiotów i osób zainteresowanych kupnem BHS było m.in. konsorcjum, któremu przewodniczył John Hargreaves - założyciel sieci Matalan sprzedającej ubrania i wyposażenie domu, szef sieci dyskontów Poundstretcher Aziz Tayub, a także Mike Ashley, dyrektor największej na Wyspach sieci sklepów z odzieżą sportową, Sports Direct.

W nadchodzących tygodniach zamknięte zostaną 163 placówki BHS na terenie Zjednoczonego Królestwa. Tym samym zatrudnienie straci 11 tys. osób - w tym 8 tys. pracowników zatrudnianych bezpośrednio przez BHS i 3 tys. pracowników stanowiących personel zewnętrzny.

BHS specjalizowała się w sprzedaży mebli, sprzętu RTV i AGD oraz odzieży.

Tagi: bankructwo, sieć handlowa, dom towarowy, bhs, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2016

werwg PO i KODU to na pewno wina PiSu i dobrej zmiany

04-06-2016

DSCiekawa sprawą z bhs polecam poczytać the Guardian o tym wałku jaki zrobili na tej upadłości i 572milonach funtów które wylądowały z funduszu … Czytaj całość

04-06-2016

LaHandlowcy z Podkarpacia za

Rozwiń komentarze (3)