Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barack Obama w Indiach. Będzie współpraca zbrojeniowa i energetyczna?

0
Podziel się:

Choć wizyta amerykańskiego przywódcy ma głównie znaczenie symboliczne, to spodziewane jest zacieśnienie współpracy obu krajów w sektorach zbrojeniowym i energetycznym.

Barack Obama w Indiach. Będzie współpraca zbrojeniowa i energetyczna?
(PAP/EPA)
bEUOQtzF

Prezydent USA Barack Obama rozpoczął wizytę w Indiach. Na lotnisku w Delhi amerykańskiego przywódcę, któremu towarzyszy małżonka Michelle, powitał premier Indii Narendra Modi.

Barack Obama jako pierwszy prezydent USA został zaproszony przez Modiego do wzięcia udziału w obchodach Dnia Republiki i z tej okazji będzie w poniedziałek gościem honorowym widowiskowej, corocznej parady wojskowej w Delhi. Jest pierwszym prezydentem USA, który odwiedza ten kraj dwukrotnie podczas swojej kadencji.

Według obserwatorów, mimo że wizyta amerykańskiego przywódcy w Indiach ma głównie znaczenie symboliczne i nie przyniesie wielu konkretów, to spodziewane jest zacieśnienie współpracy obu krajów w sektorach zbrojeniowym i energetycznym.

bEUOQtzH

Biały Dom poinformował w sobotę, że Obama skróci trzydniową wizytę w Indiach, aby we wtorek udać się do Arabii Saudyjskiej i oddać hołd zmarłemu w piątek królowi Abd Allahowi.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUOQtAi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)