Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barbara już burzą tropikalną. Dwie osoby nie żyją

0
Podziel się:

Ofiary śmiertelne to 27-letni Meksykanin, który utonął w wezbranej rzece, i 61-letni mężczyzna z Kolorado.

Barbara już burzą tropikalną. Dwie osoby nie żyją
(AP/Fotolink/East News)
bEDtzcjV

Huragan Barbara, pierwszy w tegorocznym sezonie na Pacyfiku, uderzył w środę po południu czasu lokalnego w południowe wybrzeże Meksyku. Na lądzie huragan osłabł do burzy tropikalnej.

Przed dotarciem do lądu wiatr sięgał w porywach 120 km na godzinę. Padał ulewny deszcz.

Barbara uderzyła głównie w meksykańskie stany Chiapas, Oaxaca i Guerrero. Ofiary śmiertelne to 27-letni Meksykanin, który utonął w wezbranej rzece, i 61-letni mężczyzna z Kolorado, który mimo ostrzeżeń surfował na znanej plaży Playa Azul.

bEDtzcjX

Jak twierdzą służby meteorologiczne Barbara rozpoczęła sezon na Pacyfiku nietypowo wcześnie; uderzyła też bardziej na wschód niż jakikolwiek inny huragan na Pacyfiku od 1966 roku. Burze tropikalne zwykle formują się bardziej na zachód, bliżej kurortu Acapulco.

Czytaj więcej w Money.pl
Wulkan znów aktywny. Chmura pyłu nad kraterem Do największej erupcji doszło w 2000 roku. Musiano wtedy ewakuować dziesiątki tysięcy ludzi.
Wyścig 12 tysięcy gumowych kaczuszek W wyścigu poza szlachetną ideą liczyła się też rywalizacja. Właściciel najszybszej kaczuszki wygrał bowiem dom.
Tysiące gumowych kaczek na plaży w Cancun Flotylla 12 tys. żółtych gumowych kaczuszek wypłynęła w niedzielę na lagunę w meksykańskim kurorcie Cancun na wybrzeżu Morza Karaibskiego.
bEDtzcky
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)