Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barcelona: 600 tysięcy euro kary za reklamowanie mieszkań na wynajem

1
Podziel się:
Barcelona: 600 tysięcy euro kary za reklamowanie mieszkań na wynajem
(Bartosz Wawryszuk)

Po 600 tysięcy euro kary władze Barcelony wymierzyły dwóm portalom internetowym. Mimo ostrzeżeń miasta, reklamują one mieszkania dla turystów, które nie mają wykupionej licencji.

Z 16 tysięcy reklamujących się mieszkań, tylko 9 tysięcy robi to zgodnie z prawem i płaci podatki. Wykup pozwolenia kosztuje w Barcelonie od 600 do 3 tysięcy euro.

Trzy miesiące temu urząd miasta nakazał zamknięcie 247 mieszkań nielegalnie wynajmowanych turystom. Ich właściciele a także dwa portale internetowe ogłaszające te mieszkania musiały zapłacić po 30 tysięcy euro grzywny.

Janet Sanz, radna odpowiedzialna za turystykę i ekologię ostrzegała wtedy, że Barcelona nie zawaha się przed wymierzeniem surowszej kary. "Niech przestaną reklamować nielegalne mieszkania. Niech współpracują z urzędem miasta i przekażą nam dane dotyczące tych mieszkań. A jeśli tego nie zrobią wymierzymy najwyższą dopuszczą karę wynoszącą 600 tysięcy euro" - mówiła radna.

Ponieważ portale wciąż reklamują mieszkania bez licencji, władze Barcelony dotrzymały słowa.

Kierujący portalami zapowiedzieli, że odwołają się do sądu. I przypomnieli, że w centralnych dzielnicach Barcelony nie są przyznawane nowe pozwolenia na wynajem mieszkań turystom. Dlatego ich właściciele muszą działać nielegalnie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
m-53
6 lat temu
[QUOTE] Mimo ostrzeżeń miasta, reklamują one mieszkania dla turystów, które nie mają wykupionej licencji. [/QUOTE] Kto nie ma wykupionej licencji? Mieszkania czy turysty (pisownia poprawna - zgodna z redakcyjną. cyt. Turystów, które nie mają")