Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.09.2005 15:04

Baring planuje zainwestować w Polsce około 30 mln euro

Baring Corilius Private Equity, który niedawno sprzedał posiadany pakiet akcji Poligrafii, zamierza zainwestować około 30 mln euro w maksymalnie trzy spółki w Polsce - poinformował Jacek Pogonowski, partner BCPE.

Podziel się
Dodaj komentarz

Baring Corilius Private Equity, który niedawno sprzedał posiadany pakiet akcji Poligrafii, zamierza zainwestować około 30 mln euro w maksymalnie trzy spółki w Polsce - poinformował PAP Jacek Pogonowski, partner BCPE.

"Mamy parę projektów z różnych branż, ale na razie nie zdecydowaliśmy jeszcze, w które z nich zainwestujemy. Wśród tych projektów nie ma spółek giełdowych" - powiedział w środę.

Dodał, że fundusz rozpatruje w sumie 10 spółek.

"Z 10 projektów na bardziej zaawansowanym etapie jest pięć, po jednej spółce z branży spożywczej, finansowej i usługowej oraz dwie spółki z branży produkcyjnej" - powiedział Pogonowski.

BCPE w jedną spółkę chce zainwestować od 5 do 15 mln euro.

"Do zainwestowania w Polsce mamy w sumie około 30 mln euro i możemy je przeznaczyć na inwestycje w maksymalnie trzy spółki" - poinformował partner BCPE.

Fundusz planuje zawarcie umów inwestycyjnych do połowy przyszłego roku, choć pierwsza może być jeszcze w tym roku.

Według niego, w przypadku części rozpatrywanych spółek istnieje możliwość wyjścia funduszu poprzez ich upublicznienie, po upływie około dwóch lat od wejścia BCPE.

Niedawno BCPE wyszedł z inwestycji w giełdową Poligrafię, sprzedając w wezwaniu inwestorowi branżowemu R.R. Donnelley Europe cały posiadany pakiet akcji kieleckiej spółki, stanowiący 56,2 proc. kapitału zakładowego. Wpływy funduszu ze sprzedaży akcji Poligrafii wyniosły 97 mln zł.

"Z tej inwestycji jesteśmy zadowoleni, bo przyniosła nam przyzwoity zwrot. Większość akcji kupiliśmy po 13 zł, a wyszliśmy po 32,67 zł za sztukę" - powiedział Pogonowski.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz