Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Baszar al Asad zapowiada: Syria nie podporządkuje się woli ONZ

0
Podziel się:

Prezydent Syrii udzielił dziś wywiadu włoskiej telewizji RAI News 24. Padło w nim kilka kontrowersyjnych stwierdzeń.

Baszar al Asad zapowiada: Syria nie podporządkuje się woli ONZ
(AP/Fotolink/East News)

- _ Syria pozbędzie się swego arsenału chemicznego. Nie dlatego jednak, że nakazuje tego rezolucja ONZ, lecz z własnej woli _ - powiedział prezydent Baszar al-Asad w wywiadzie dla włoskiej telewizji publicznej RAI News 24.

-_ Syria przystąpiła do międzynarodowego porozumienia w sprawie likwidacji arsenałów broni chemicznej i zamierza mu się podporządkować _ - powiedział syryjski prezydent.

Podkreślił, że nie będzie to miało nic wspólnego z późniejszą rezolucją ONZ w tej sprawie. - _ To kwestia naszej dobrej woli _- oświadczył Baszar al-Asad w rozmowie z dyrektor włoskiej telewizji informacyjnej Moniką Maggioni.

Zapewnił, że według informacji będących w posiadaniu jego rządu, użycia broni chemicznej wobec cywilnej ludności 21 sierpnia tego roku dopuścili się terroryści. - _ Przemawiają też za tym dwa fakty _ - dodał szef państwa syryjskiego. - _ Po pierwsze bronią tą nie dysponuje żadna jednostka regularnej armii. Po drugie użycie jej bez wiedzy prezydenta jest nie do pomyślenia _ - podkreślił.

Baszar al-Asad dodał, że uzbrojonych rebeliantów nie można uważać za opozycję, lecz terrorystów, z którymi nie będzie negocjować, ponieważ oznaczałoby to negocjacje z Al Kajdą.

Czytaj więcej w Money.pl
Jeszcze dziś pilne zebranie ONZ w sprawie Syrii Wcześniej Francja ogłosiła, że zaproponuje rezolucję w sprawie Syrii, a Rosja w reakcji oceniła, że projekt Paryża jest nie do zaakceptowania.
Plan ONZ niemożliwy do wykonania? Bezpieczne pozbycie się syryjskiego arsenału gazów bojowych może kosztować około miliarda dol. - oceniają eksperci
Jest raport ONZ o Syrii. Jaka decyzja? Raport ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych potwierdził, że w Syrii użyto broni chemicznej, ale nie stwierdził, kto użył tej broni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)