Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bawarska logistyka w natarciu - K-Ex i ET Logistik zwierają szyki pod szyldem Geis

1
Podziel się:

„Sztuka liczenia”, bo w taki sposób pojmowali logistykę starożytni, coraz częściej jednak zastępowana jest francuskim tokiem myślenia, definiującym logistykę jako niezbędny element sztuki wojennej.

Bawarska logistyka w natarciu - K-Ex i ET Logistik zwierają szyki pod szyldem Geis

„Sztuka liczenia”, bo w taki sposób pojmowali logistykę starożytni, coraz częściej jednak zastępowana jest francuskim tokiem myślenia, definiującym logistykę jako niezbędny element sztuki wojennej.

Logistyka to walka – o czas, produkt i cenę. Nie zawsze jak najniższą, ale przede wszystkim optymalną i taką, która pozwoli na stabilne funkcjonowanie firmy logistycznej. To z takim partnerem warto podpisywać długofalowe umowy współpracy. Każdy kontrakt to bitwa ze względu ogromny wzrost konkurencji na rynku (wg szacunków w Polsce działa obecnie około 100 liczących się firm logistycznych). Przetrwają tylko te, które swoim klientom zapewnią jak największą wydajność. Stąd pomysł na wprowadzanie nowoczesnego sterowania magazynem przy pomocy sprzętu komputerowego czy też racjonalnego łączenia usług kurierskich, transportu paletowego i całopojazdowego z usługami logistycznymi, tak jak ma to miejsce w przypadku Geis.

Jest o co walczyć!

W biznesie warto mieć poparcie sprzymierzeńców, by nawiązywać owocną współpracę. Ścisła kooperacja spółek, funkcjonujących od teraz w ramach tzw. marki parasolowej Geis: Geis PL i Geis Parcel PL, pozwoliła na rozwinięcie wyjątkowej integracji usług transportowych, kurierskich i logistycznych.

l Znacząco poszerzona została sieć dystrybucyjna docierająca efektywnie do każdego zakątka Polski.

l W ramach logistyki kontraktowej zwiększona została powierzchnia magazynowania towaru.

l Utworzone zostały nowe punkty nadawania i odbioru paczek. Wkrótce będzie możliwość opłaty pobrania przy pomocy karty płatniczej.

Kto wróci na tarczy?

Wzrost zainteresowania usługami logistycznymi wynika m. in. z ogromnego wzrostu sprzedaży w sektorze e-commerce. Sprzyja to planowaniu przepływu surowców na skalę lokalną, krajową i światową. Z tej formy sprzedaży korzysta już niemal każdy sektor usług, nawet producenci żywności. Analiza badań z 2016 roku, przeprowadzonych przez Euromonitor International, wykazała, że handel za pośrednictwem internetu zanotował wzrost obrotów aż o 22%.

Wiąże się to również z koniecznością zwiększania powierzchni magazynowej. Właściciele niewielkich przedsiębiorstw często chcą organizować własne zaplecza logistyczne, jednak w dalszej perspektywie wiele z nich jest okazuje się nierentowna, a kadry zaangażowane w tego typu przedsięwzięcia nie posiadają wystarczającego doświadczenia, by kompleksowo zarządzać projektem. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą logistyczną, która nie tylko będzie przestrzegała standardów procesowych, ale i całościowej efektywności przepływu materiałów. Największą zaletą, w przypadku Geis jest „know-how”, wypracowane przez lata funkcjonowania na rynku, umożliwiające rezolutne spojrzenie w zmieniające się trendy i możliwości rozszerzania możliwości swoich usług.

Historia siłą nowoczesności

Wywodząca się z Niemiec firma Geis na przestrzeni ostatnich 10 lat wyróżniła się na rynku jako zdobywca 1 miejsca w „Najlepszej bawarskiej 50”, a także zwycięzca konkursu o bawarską nagrodę jakości „Bayerischer Qualitatspreis” w kategorii „Usługodawca zorientowany na biznes”. Firma weszła na polski rynek w 2006 roku, kiedy to świadczyła usługi związane z transportem morsko-lotniczym. Prawdziwy rozwój jednak nastąpił dopiero po akwizycjach 7 lat później. Te stały się podstawą do zbudowania marki świadczącej pełen zakres usług logistycznych, transportowych i kurierskich na terenie Polski.

Z nadejściem 2015 roku i przejęciem kolejnych spółek, firma Geis rozszerzyła swoje usługi na większą część terytorium Polski. Rok później powstało jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych wyposażone o nowoczesną sortownię i nowy HUB (centralny punkt odbierania, sortowania, przeładunku i dystrybucji towarów), ulokowane niedaleko Strykowa, pod Łodzią. W tej chwili firma zapewnia miejsce pracy dla ponad 1200 pracowników, zatrudnionych w 43 oddziałach.

Więcej informacji na geis.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
ddd
7 lat temu
Czemu tu nie ma znacznika "artykuł sponsorowany" - przecież wszyscy co trochę w tym siedzą wiedzą, że Firma ta jest kompletnie rozwalona przez obecnych zarządzających - brak ludzi, przewoźników...